fbpx

BLONDYNKA NA HAWAJACH

Właśnie skończyłam nagrywanie audiobooka i z każdym słowem i rozdziałem czułam się tak, jakbym znów była w podróży przez Hawaje. To była niesamowita wyprawa!

Stanęłam na wierzchołku najwyższej góry świata, wulkanu Mauna Kea, który ma wysokość 10 200 m (liczoną od podstawy znajdującej się w oceanie). Marzyłam o tym od czasów szkoły średniej! Byłam w najbardziej niezwykłym lesie Kamakou, uczyłam się surfować po falach Oceanu Spokojnego, widziałam czarne plaże i niezliczone wodospady, byłam na plantacji ananasów i na słynnej plaży Waikiki. Szukałam też szamanów starożytnej wiedzy ho’opono’pono i filozofii huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości.

Zapraszam Was na wyprawę w czasie i przestrzeni, podczas której spotkamy m.in. królową Lili’uokalani, Jamesa Cooka i wiele innych ważnych osób, zwiedzimy najbardziej zatłoczoną wyspę Oahu i prawie bezludne złote plaże najrzadziej odwiedzanej wyspy Molokai.

Z radością przedstawiam moją najnowszą książkę podróżniczą – „BLONDYNKA NA HAWAJACH„.

Książka tradycyjna w twardej okładce – teraz w promocji -43%.

RYSUNKOWA KRONIKA MOJEJ WYPRAWY:

ZAJRZYJ DO ŚRODKA KSIĄŻKI:

Dlaczego nie można zabierać piasku z plaży – fragment ksiązki

Siedem prawd – przeczytaj fragment książki

Był sobie wulkan – przeczytaj fragment książki

W magicznym lesie Kamakou – przeczytaj fragment książki

Hawajskie słowa mocy ho’opono’pono – fragment ksiązki

Miałam marzenie – fragment książki

ANANASY MOJEGO ZYCIA – AUDIOVIDEO
CUD NA OCEANIE – FRAGMENT KSIĄŻKI
ROZDZIAŁ 34 – FRAGMENT KSIĄŻKI
KRÓLOWA ARCHIPELAGU – FRAGMENT KSIĄŻKI
SIEDEM PRAWD – FRAGMENT KSIĄŻKI

ZOBACZ KILKA FILMÓW Z HAWAJÓW:

Komentarze

  1. Jak się cieszę. Już czekam na nowe przygody. Znów przeniosę się w inny klimat, kulturę i otoczenie. 🙂

  2. Pani Beato bardzo lubię Pani książki podróżnicze. Kilka lat temu, gdy jeszcze w ogóle Pani nie znałam, no może troszkę z telewizji, przypadkiem trafiłam na taką małą książeczkę o Wyspie Wielkanocnej. Byłam w wielkim dołku, próbowałam się pocieszyć. Pojechaliśmy z mężem na tydzień do Krakowa, wynajęliśmy mieszkanie i ktoś w nim zostawił tę książkę. Pocieszała mnie w moim dołku. A po kilku latach poznałam Panią. Czekam na książkę o Hawajach!

  3. Dzien dobry Pani Beatko, Dane mi bylo spedzic 3 tygodnie na Hawajach, wlasnie na Waikiki Beach 🙂 [ w 2017 r. ] ,bylam tez na plantacji ananasow [ Dole Plantation ] . A takze pomimo swojego juz nie mlodego wieku wyszlam gore ” Diamont Head ” . Bylo cudownie . Chetnie zakupilabym Pani ksiazke ” Blondynka na Hawajach ” Lubie bardzo ksiazki podroznicze 🙂 . Szukam p. filmikow na You Tube i nie moge sie napatrzec na nie ………… sa przepiekne , interesujace . Pozdrawiam .

    1. Właśnie skończyłam czytać Blondynkę na Hawajach, fantastyczna! Byłam na Hawajach w listopadzie zeszłego roku i czytając miałam przed oczami te wszystkie wspaniałe widoki. Moje wrażenia były bardzo podobne , nie umiałabym ich jednak tak pięknie i trafnie opisać. Dowiedziałam się również wielu ciekawych historii, również z dziejów Hawajów o których pomimo, ze tam byłam nie miałam pojęcia. Przyznaje się, kocham również Waikiki. Mai Tai na tarasie z widokiem na ocean o zachodzie słońca przy dźwiękach „Over the rainbow” na zawsze pozostanie w mojej pamięci. I te niesamowite hawajskie drzewa ! Pięknie je Pani opisała. Mam jednak problem: zupełnie nieświadomie przywiozłam trochę piasku z czarnej plazy. Czy powinnam go odesłać? Do tej pory nie zauważyłam żeby przynosił mi pecha, wiec może bogini Pele mi wybaczyła?

      1. Dziękuję za pierwszą recenzję!! Chciałabym wysłac do pani pocztówkę ze specjalnymi pozdrowieniami 😊 Jeśli nie ma pani nic przeciwko temu, proszę o przysłanie adresu do mnie na beata@beatapawlikowska.com 😊 A jeśli chodzi o piasek, to mam nadzieję, że będzie pani wyjątkiem od reguły 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *