fbpx

Życiowi nauczyciele

Co robi lekarz kiedy chce przeprowadzić ogólne badanie ciała? Prosi, żebyś się częściowo rozebrała, zaczyna dotykać i naciskać określone miejsca, pytając jednocześnie czy tu boli. Bo jeśli gdzieś jest stan zapalny albo inna chorobowa zmiana, z pewnością będzie bolało. Z ludźmi jest tak samo.

            Kiedy jesteś wśród najbliższych, oni ciągle naciskają wszystkie twoje czułe miejsca. Wiesz po co? Robią to oczywiście najczęściej nieświadomie. Dotykają tam gdzie boli, tam gdzie jesteś najbardziej krucha emocjonalnie. Krytykują chociaż bardzo źle znosisz krytykę i nie umiesz sobie z tym poradzić. Mówią ci co masz robić mimo że nie potrzebujesz, żeby ktoś się wtrącał do twojego życia. Zadają niewygodne pytania, rzucają kłującymi żartami, robią aluzje, czepiają się, rzucają wymowne spojrzenia. Znasz to? Ile razy próbowałaś wyjaśniać, tłumaczyć i prosić, żeby zachowywali się inaczej? Ile razy miałaś tak dość ich towarzystwa, że obiecywałaś sobie, że nigdy więcej się z nimi nie spotkasz? Jak myślisz, czy istnieje sposób, żeby przestali zachowywać się w sposób, który cię rani, dołuje albo złości?

            Odpowiedź brzmi: oczywiście!

            Znam bardzo skuteczny sposób, żeby do tego doprowadzić. Nie jest najłatwiejszy, bo wymaga odwagi i stuprocentowej chęci postawienia na swoim, ale efekty są prawie natychmiastowe i trwałe.

            Oto moja metoda w trzech krótkich krokach:

            Po pierwsze: przyjmij do wiadomości, że nie można zmienić drugiego człowieka wbrew jego woli.

            Po drugie: masz absolutnie pełną władzę nad swoimi emocjami, sercem i umysłem.

            Po trzecie:  zacznij z niej korzystać.

            Ulecz swoje emocje. Wtedy zachowanie innych osób przestanie ci przeszkadzać. Wtedy przestaniesz się przejmować tym co ktoś mówi, przestaniesz brać sobie do serca krytykę albo czyjeś niezadowolenie.

            Jesteś przyzwyczajona do tego, żeby kogoś obwiniać o emocje, jakie się w tobie budzą. Ale halo, przecież to są twoje emocje i one budzą się w tobie, więc kto jeśli nie ty masz na nie największy wpływ?

            Ludzie dookoła nieświadomie celowo dotykają cię w te najbardziej wrażliwe miejsca, ponieważ tylko dzięki nim będziesz wiedziała o tym gdzie cię boli i dlaczego. I dzięki temu będziesz to mogła uleczyć.

“Szczęśliwe związki” – audiobook, ebook i tradycyjna książka, dostępna na swiatksiazki.pl, empik.pl i w innych księgarniach.

Więcej o książce.

Życiowi nauczyciele

W książce „Szczęśliwe związki” najbardziej podobał mi się rozdział 40, o tym, że osoby, które drażnią, budzą negatywne emocje to jednocześnie najlepsi życiowi nauczyciele, dzięki którym ma się świadomość swoich słabych stron. Myślę, że był to dla mnie nowy impuls do zmiany na lepsze. Jestem w szczęśliwym związku od 3 lat, co nie zmienia faktu, że warto tą książkę przeczytać i w razie potrzeby mieć ją na półce.
Pozdrawiam, Zuza”

Komentarze

  1. A ja właśnie zaczęłam czytać tą wspaniałą książkę. Pragnę dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne mi jest do zachowania równowagi emocjonalnej w związku i w sobie samej. Polecam każdemu! ;))

    Marta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *