fbpx

Zdrowa Sowa

Zaczęłam się interesować zdrowiem mniej więcej dwadzieścia lat temu. Wtedy myślałam, że jeśli kupuję coś w ekologicznym sklepie, to na pewno jest zdrowe. Zaczęłam się wczytywać w etykiety i rozumieć co jest na nich napisane. Odkryłam wiele zdumiewających rzeczy. Na przykład to, że toksyczny glutaminian sodu może się kryć pod wieloma innymi nazwami (np. hydrolizowane białka), syrop z agawy jest bardziej szkodliwy niż cukier, bo zawiera wyjątkowo dużo fruktozy, której nadmiar wywołuje niealkoholowe stłuszczenie wątroby, otyłość i cukrzycę, a „ekologiczne” ciastka mogą zawierać niezdrowe składniki, byle były „pochodzenia ekologicznego”.

Pamiętam jak szukałam zdrowej witaminy C i znalazłam drogą i „wysokiej jakości” jak było podane w opisie. W składzie tej „zdrowej, wysokiej jakości” witaminy znajdował się kwas askorbinowy, czyli syntetyczna witamina C (robiona ze skrobi kukurydzianej i bakterii, o czym oczywiście na wspomniano na etykiecie), a także z oleju palmowego, substancji przeciwzbrylającej i glazurującej. Do kosza z takim „zdrowiem”. Wiele lat zabrało mi sprawdzenie czym są te wszystkie „substancje” dodatkowe i ustalenie, że używa się ich dla ułatwienia produkcji, ale na pewno nie dla zdrowia.

Dlatego postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie wszystkie produkty są 100% bezpieczne i zdrowe. Mamy witaminę C zrobioną wyłącznie z naturalnych ekstraktów owocowych. Lada dzień będziemy mieć zdrową czekoladę bez lecytyny sojowej, białego cukru i syropu. Ze Sri Lanki jedzie do nas czysta ekologiczna zielona i czarna herbata. Osobiście sprawdzam skład każdego produktu i sama na co dzień wszystkich używam. Mamy pyszne 100% naturalne kakao i czysty olej z alg bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3.

Jestem z tego szczególnie dumna, bo od kilku lat szukałam zdrowego oleju z alg i nie znalazłam! Wszystkie miały syntetyczne dodatki (np. rakotwórczy karagen), barwniki, sztuczne aromaty, konserwanty i inne substancje, które mają negatywny wpływ na działanie organizmu, szczególnie dlatego, że znajdują się we wszystkim. Nasz olej z alg jest czysty, bez żadnych dodatków. Piję codziennie pół łyżeczki dla zdrowia.

Zapraszam Was do Zdrowej Sowy. To miejsce stworzone dla zdrowia. Mamy wyłącznie czyste, naturalne produkty żywnościowe, wysokiej jakości czyste suplementy, egzotyczną biżuterię z Indii, książkę „Wegańskie przepisy dla początkujących” i inne specjalnie wybrane i sprawdzone rzeczy. Serdecznie zapraszam 😊 http://zdrowasowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *