fbpx

Witamina C

Witamina C jest konieczna do powstawania kolagenu, substancji, która buduje skórę, mięśnie, kości, ścięgna, więzadła i inne tkanki łączne. Kolagen tworzy odpowiednio mocną i elastyczną strukturę skóry, jest niezbędny do powstawania nowych komórek i naprawiania uszkodzeń. Dzięki niemu szybko goją się złamania, skaleczenia i rany, nie powstają krwotoki i siniaki.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili doświadczenie, podczas którego podawali wysokie dawki witaminy C osobom powracającym do zdrowia po operacjach, stłuczeniach i owrzodzeniach. Dzienne dawki witaminy C wynosiły 500 – 3000 mg, czyli nawet pięćdziesiąt razy większe od profilaktycznego zalecanego dziennego zapotrzebowania w ilości 60 mg. Okazało się, że pod wpływem witaminy C rany goją się szybciej. Witamina C pomogła też w przypadku chłopca, u którego stwierdzono genetyczne upośledzenie wytwarzania kolagenu[1], [2].

Witamina C odmładza, przyśpiesza gojenie się ran i uszkodzeń skóry 😊 Najlepsza, najzdrowsza i najlepiej przyswajalna jest witamina C zawarta w owocach i warzywach oraz w suplementach zrobionych wyłącznie z ich ekstraktów. Taka jest nasza Witamina C z bioflawonoidami (dodatkowo wzmacniają moc i przyswajanie) w Zdrowej Sowie. Ja sama też jej używam, bo wiem, że jest najwyższej jakości.

https://zdrowasowa.pl/sklep/suplementy-diety/naturalna-witamina-c-bioflawonoidy/

[1] Ringsdorf WM Jr, Cheraskin E., Vitamin C and human wound healing. Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, 1982. 

[2] Mohammed BM, Fisher BJ, Kraskauskas D, Ward S, Wayne JS, Brophy DF, Fowler AA 3rd, Yager DR, Natarajan R., Vitamin C promotes wound healing through novel pleiotropic mechanisms. International Wound Journal, 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *