fbpx

STRES. 102 sprawdzone sposoby na stres

Stres jest przydatnym mechanizmem mobilizującym, dzięki któremu w razie nagłej potrzeby ciało staje się nadzwyczajnie silne i odporne.

Dlaczego więc stres jest przedstawiany jako potwór? Dlaczego mówi się, że trzeba z nim walczyć, bo jest przyczyną wielu groźnych chorób?

Problem zaczyna się wtedy kiedy stres staje się chroniczny. Przedłużający się stres powoduje nadmierne obciążenie pobudzanych adrenaliną obwodów, co po pewnym czasie prowadzi do ich osłabienia wraz z jednoczesnym rozregulowaniem wewnętrznej równowagi zarówno fizycznej, jak i psychicznej i duchowej. Wtedy pojawia się zmęczenie, bezsenność, niepokój, nerwowość, depresja, bóle głowy, trudność w zebraniu myśli i koncentracji, kłopoty z pamięcią, problemy żołądkowe, nadmierne tycie albo chudnięcie, nawroty alergii, bóle, bezpłodność, ciągłe problemy ze zdrowiem, poczucie bezradności, braku sensu i braku szczęścia.  

Warto nauczyć się radzić sobie ze stresującymi sytuacjami w zdrowy, konstruktywny sposób. Ta książka ci w tym pomoże.

TERAZ W PROMOCJI -43%

Kurierzy władcy Inków – przeczytaj fragment

Sposób 13 – Wdzięczność

Sposób 24 – Stres przed wyzwaniem

Sposób 5 – Posłuchaj sitaru

AUDIOBOOK – KSIĄŻKA DO SŁUCHANIA
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5

Komentarze

  1. Super, że będzie kolejna książka 🙂
    Czy planujesz także ją wydać jako audiobook? Uwielbiam słuchać jak je czytasz. Jakoś głębiej wchodzą niż same książki.

  2. Bardzo ciekawe i ważne rzeczy potrzebne w codziennym życiu . Pomocne szkolenia i audiobooki . Dziękuje bardxo Pani Beato .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *