fbpx

Ćwiczenie myślowe

W książce „Kody podświadomości” zamieniamy dawne odruchowe schematy myślenia na nowe. Kłujące osty zamieniamy na żółte słoneczniki. Podświadome fałszywe przekonania zamieniamy na takie, które będą wspierające, konstruktywne, pełne siły i nadziei.

Jeżeli przy podejmowaniu nowego działania w głowie wyświetla ci się myśl: „Na pewno coś zepsuję”, to zgodzisz się, że z takim nastawieniem trudno będzie ci zrealizować swój plan w najlepszy mozliwy sposób.

„Na pewno coś zepsuję” jest fałszywym kodem. Ćwiczenia polegają na tym, żeby zapisać w swoich myślach nowy, pozytywny komunikat. Na przykład taki:

Życie to przygoda. Czasem próbuję czegoś nowego. Czasem świetnie mi to wychodzi, a czasem odkrywam, że niespecjalnie mi to pasuje. Zdarzy mi się kopnąć piłkę do jeziora, złamać rakietkę, spalić garnek albo w inny sposób coś zepsuć. Śmieję się z tego, bo przecież to jest ludzka rzecz. Kiedy uczysz się nowej umiejętności, czasem popełnisz błąd. Tak po prostu jest.

Więc tak, być może coś zepsuję, ale co z tego? Czy Ziemia przestanie się kręcić? Nie. Z punktu widzenia wieczności to zdarzenie będzie mniejsze od ziarenka piasku na dnie oceanu. Po co mam więc się tym martwić?

Z doświadczenia wiem, że kiedy jestem spięta, przestraszona i wymagam od siebie bezbłędności, to wtedy właśnie popełniam najwięcej pomyłek. Bo stres miesza mi w myślach.

Dlatego zamiast się martwić, ja pozytywnie nastrajam moje myśli. Jeśli coś zepsuję, to spróbuję to naprawić. A jeśli nie uda się tego naprawić, to trudno.

Korzystam z możliwości spróbowania czegoś nowego. Skoncentruję się pozytywnie, skupię myśli i będę działać lekko, z poczuciem humoru i odwagą. Życie jest niesamowitą przygodą 😊

Fragment ksiązki „KODY PODŚWIADOMOŚCI. Praktyczny kurs życiowej przemiany”

PRZECZYTAJ WIĘCEJ FRAGMENTÓW
TERAZ W PROMOCJI -41%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *