fbpx

Życie pod presją

Życie pod presją to emocjonalne więzienie, z którego wydaje się, że nie ma ucieczki. Dookoła widzisz ściany, masz wrażenie, że utknęłaś, że nie masz dokąd pójść, że wszystko straciło sens, a ty spadasz na dno chaosu, smutku i bezsilności. Ja też się tak kiedyś czułam. Aż do momentu kiedy odkryłam, że źródłem presji w rzeczywistości byłam ja sama! Ponieważ to ja nadmiernie przejmowałam się tym jakie są oczekiwania innych wobec mnie, nie dając sobie jednocześnie prawa do tego, żeby korzystać z mojej wolności.

Presja nie jest czymś zewnętrznym, nad czym nie masz kontroli.

Poczucie presji jest jedynie twoją emocjonalną odpowiedzią na sygnały, jakie otrzymujesz od innych osób. Nieświadomie zgadzasz się na to, żeby świat naciskał na ciebie, żądał, oczekiwał, a ty spalasz się w próbach zaspokojenia tych żądań, zapominając jednocześnie o tym, żeby znać i rozumieć swoje własne potrzeby i pragnienia.

Jeżeli utknęłaś w poczuciu przytłoczenia pod presją ludzi i zdarzeń, zrób prostą rzecz: WSTAŃ I ZRZUĆ Z SIEBIE WSZYSTKO. Po prostu wstań, otrząsnij się i przypomnij sobie o tym, że NIC NIE MUSISZ! 

Ty decydujesz o swoim życiu. Ty masz prawo, przywilej i obowiązek znać swoje potrzeby i pragnienia, i zająć się swoim życiem w taki sposób, żeby znaleźć sens, spełnienie i szczęście. 

Nic nie musisz. 

Wszystko możesz.

Więcej o życiu pod presją i radzeniu sobie z presją otoczenia znajdziesz w filmie, który opublikowalam dzisiaj na YouTube

Komentarze

  1. Trafny opis tak właśnie ja się czułam aż do dziś. Po śmierci męża,wzięłam wnuczke z mężem do wolnego pokoju.Miała być pomoc ,opieka ,a było tak właśnie: wanna nie spłukana. okruchy ,źle umyte naczynia, tak było 3 lata w dzień babci kazała wnuczkowi by zabrał mnie z prawnukami na piccę,a ja przygotowałam słodkości w domu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *