fbpx

Wyprawa do Imperium Inków w Peru 2024

Wyobraź sobie, że możesz spełnić swoje marzenia o dalekich podróżach i przenieść się w magiczny świat Imperium Inków. I możesz jednego dnia stąpać po kamiennych szlakach, które pamiętają̨ dotyk stóp królewskich kurierów , zwanych chasqui, by następnego stojąc na krawędzi największego kanionu na świecie podziwiać majestat władców andyjskich przestworzy.

18 dni, termin: 6 – 23 września 2024

Program:

Dzień 1           Warszawa – Lima

Lot do Limy. Po przylocie i odprawie przejazd do hotelu w dzielnicy Miraflores, zakwaterowanie i  odpoczynek po podróży.

Dzień 2           Lima – spacer w centrum historycznym miasta

Lima została założona 6 stycznia 1535 roku przez konkwistadora Francisco Pizarra i na cześć tego dnia, w którym przypadało święto Trzech Króli, nazwana Miastem Królów. Dzisiaj zwiedzimy historyczne centrum Limy z jego domami arystokracji, klasztorami oraz kościołami.

Dzień 3           Lot do Cusco, odpoczynek i aklimatyzacja

Lecimy do Cusco. Ponieważ dość gwałtownie zmieniliśmy wysokość (Cusco leży na 3400 metrach n.p.m.), mamy czas na odpoczynek i aklimatyzację.

Dzień 4           Święta Dolina Inków

Wyjazd do Świętej Doliny Inków leżącej nad rzeką Urubamba. Na jej końcach wyrosły dwa słynne inkaskie miasta: Pisac i Ollantaytambo. Zatrzymamy się najpierw w słynnym Pisac , zwiedzimy ruiny i rozległe tarasy uprawne, a potem każdy w swoim tempie będzie mógł obejrzeć cuda miejscowego rękodzieła sprzedawane na targowisku. Następnie pojedziemy do Ollantaytambo. Po zakwaterowaniu jest czas na spacer po miasteczku.

Dzień 5           Aguas Calientes (Machu Picchu Pueblo)

Rano wyruszamy na wspólne zwiedzanie sławnej i pięknej twierdzy inkaskiej w Ollantaytambo. Około południa z pobliskiej stacji kolejowej specjalnym panoramicznym pociągiem pojedziemy do Aguas Calientes (Machu Picchu Pueblo), czyli współczesnego miasteczka wyrosłego u stóp inkaskiego Machu Picchu. Po południu czas wolny.

Dzień 6           Machu Picchu – zwiedzanie  miasta Inków

Z hotelu wyruszamy po wczesnym śniadaniu. Zwiedzamy ruiny miasta (czas zwiedzania to 3 – 4 godz.). Po powrocie do miasteczka czas wolny.

Dzień 7           Szczyt nad Machu Picchu

Ponownie wczesna pobudka – dzisiaj wejście na jeden ze szczytów górujących na ruinami miasta: Montana Machu Picchu lub Huayna  Picchu (w zależności od dostępności biletów; na oba ilość jest limitowana). Po powrocie do miasteczka czas na zakupy, chętni mogą skorzystać z kąpieli w gorących źródłach (obowiązuje dodatkowa opłata).

Dzień 8           Powrót do Cusco – tarasy solne w Maras

Poranny pociąg do Ollantaytambo. W drodze powrotnej do Cusco zwiedzamy tarasy solne w Maras.

Dzień 9 i 10    Cusco – zwiedzanie miasta

Zwiedzanie stolicy Imperium Inków. W  w planie: muzeum inkaskie, twierdza Sacsayhuaman wpisana na listę UNESCO, skąd rozciąga się imponujący widok na miasto; w centrum: Plaza de Armas z Katedrą; spacer do Qorikanchy, kompleksu inkaskich świątyń, na których został wybudowany kościół i klasztor Dominikanów. Przez dwa dni pobytu będzie również czas na odkrywanie tajemnic Cusco na własną rękę.

Dzień 11         Cusco – Sicuani. Tęczowa Góra Vinicunca

Wyruszamy z Cusco po wczesnym śniadaniu. Przejazd do miejsca, skąd rozpoczniemy trekking, zajmie ok. 3h. Choć sam szlak nie jest trudny technicznie, to może być wymagający fizycznie, ponieważ osiągniemy wysokość ponad 5000 m n.p.m. Po drodze widoki na przełęcz z tęczową górą,  stada lam i alpak. Po zejściu czas na obiad i przejazd na nocleg do Sicuani. 

Dzień 12         Sicuani – Chivay

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Dojazd do Chivay (należy przygotować się na kilkugodzinną jazdę).

Dzień 13         Nad Kanionem Colca

Wczesnym rankiem stajemy nad krawędzią kanionu Colca, urzeczeni jego monumentalnym pięknem. Jest to pora, kiedy kondory unoszone silnymi prądami ciepłego powietrza zataczają majestatyczne kręgi wokół Cruz del Condor. W drodze powrotnej do Chivay przystajemy w miejscach widokowych, skąd roztacza się niezwykła  panorama uprawnych tarasów na zboczach doliny Colca. Po południu czas na kąpiel w gorących źródłach (może obowiązywać dodatkowa opłata).

Dzień 14         Chivay – Puno

Przejazd do Puno z przystankami po drodze: najpierw osiągamy przełęcz na wysokości 4910 m n.p.m., Mirador de Patapampa, znany jako Mirador de los Andes ze względu na majestatyczne widoki na Kordylierę Wulkaniczną; następnie przejeżdżamy przez Rezerwat Narodowy Salinas i Aguada Blanca, gdzie wypatrujemy lam, alpak i wigoni .

Dzień 15         Jezioro Titicaca – Wyspa Taquile

Wypływamy na największe w Ameryce Południowej i najwyżej położone żeglowne jezioro świata.  Zatrzymamy się najpierw na wyspach zrobionych z żółtej trzciny, gdzie mieszkają Indianie z plemienia Uros.  Potem popłyniemy  na  wyspę Taquile, gdzie ludzie żyją zgodnie z odwiecznymi zasadami społecznymi i moralnymi i noszą tradycyjne stroje.  Z portu na główny plac prowadzi malownicza ścieżka, z której roztaczają się  piękne widoki na jezioro Titicaca.

Dzień 16         Lot do Limy

Przejazd na lotnisko w Juliaca i lot do Limy. Po drodze zatrzymujemy się jeszcze przy Chullpas de Sillustani. To miejsce z ponad 90 grobowcami w formie wież pochodzących z czasów preinkaskich.

W Limie transfer do hotelu w dzielnicy Miraflores.

Dzień 17 – 18 Wylot do Polski

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Z uwagi na charakter wyprawy możliwe są nieznaczne odstępstwa od programu, nie wpływające jednakże na jego zasadniczy kształt i jakość.

Cena wyjazdu: 12950 PLN
Bilet lotniczy* (płatny dodatkowo, rezerwacja i wykup we własnym zakresie; na Państwa życzenie możemy pomóc w założeniu rezerwacji lotniczej; ostateczna cena biletu
podawana jest w dniu założenia rezerwacji)

Harmonogram wpłat:
I wpłata (przy zapisie): 3850 PLN
II wpłata (30 dni przed datą wyjazdu): 9100 PLN

Dodatkowe, opcjonalne koszty
ubezpieczenie kosztów imprezy: 390 PLN
ubezpieczenie kosztów imprezy z rozszerzeniem COVID-19 i kwarantanna: 620 PLN
pokój 1-osobowy: 2420 PLN

Cena wyjazdu zawiera:

 • udział i opiekę Beaty Pawlikowskiej (spotkanie z grupą w hotelu w Limie)
 • bilety na panoramiczny pociąg Ollantaytambo-Aguas Calientes oraz powrotny do Ollantaytambo
 • prywatny transport wg programu oraz transfery z/na lotniska
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3+ i 4*
 • posiłki: śniadania w dniach 2 – 17 (w wybranych dniach z uwagi na wczesną porę mogą to być tzw. breakfast box’y) oraz obiad w dniu 15
 • opłaty wstępów do muzeów, ruin inkaskich itp.
 • opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania
 • ubezpieczenie turystyczne
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena wyjazdu nie zawiera:

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Lima – Warszawa
 • biletów lotniczych linii LATAM na trasach: Lima – Cusco, Juliaca – Lima
 • dodatkowych posiłków
 • napojów do posiłków i alkoholi
 • napiwków i wydatków własnych

W przypadku biletów lotniczych linii LATAM należy założyć koszt ok. 1100 złotych. Dla każdego uczestnika założymy rezerwację i wystawimy bilety.

Kontakt

Tatiana Chylińska: tatiana@authentictravel.pl, tel. +48 781 630 100

Beata Pawlikowska: beata@beatapawlikowska.com

Komentarze

 1. Szkoda, że nie ma innego terminu Plan wyprawy super jest wszystko to co chciałabym zobaczyć. Poznać kulturę. Może następnym razem. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *