fbpx

Pasja

Powiem ci co to jest pasja.

Bo może myślisz, że kiedy człowiek kieruje się w życiu pasją, to jest zapraszany do telewizji, piszą o nim w gazetach i wszystko łatwo mu przychodzi.

Pasja to jest taki stan, kiedy jesteś na bankiecie wśród znajomych i nieznajomych, słuchasz jak rozmawiają – o polityce, o tym, że mężowi nie chce się sprzątać, a żona boi się ciemności – i czujesz, że przez pomyłkę wylądowałeś na obcej planecie.

Chcesz od razu wyjść i wrócić do swoich sztalug, zeszytów, fotografii, fortepianu, karate czy innej dziedziny, która jest twoją pasją, dlatego że ona jest najważniejsza.

Najważniejsza.

To znaczy, że prawie nigdy nie przestajesz o tym myśleć, bo całe twoje jestestwo jest wprzęgnięte w rozwijanie tej umiejętności, z którą jesteś w tak pełen pasji sposób związany.

 

To jest nieustanne poszukiwanie, odkrywanie i udoskonalanie.

Nigdy nie jesteś na urlopie od swojej pasji. Ona płonie w tobie tak żywym płomieniem, że gdziekolwiek jesteś, wszędzie widzisz coś, co kojarzy się z twoją pasją, może ją wzbogacić i nasycić czymś nowym.

 

Pasja to jest sposób życia. Taki, któremu oddajesz się bez reszty, choć nie wiesz co ci przyniesie.

Pasja to miłość.

Związek na cały życie.

I nieustanna praca nad tym, żeby lepiej to rozumieć, lepiej to robić, lepiej być w stanie wyrazić to, co podpowiadają ci zmysły.

 

Nie ma mowy o tym, żeby zrobić coś byle jak albo od niechcenia.

Za każdą rzecz instynktownie zabierasz się całą duszą, sercem i ciałem. Czujesz to w sobie i chcesz pozostać temu tak wierny, żeby w najlepszy możliwy sposób przekazać to na zewnątrz.

Za każdym razem wkładasz w to mnóstwo energii. Wszystkie siły, jakie masz. Nie zastanawiasz się nad tym czy dasz radę, tylko po prostu do każdej rzeczy podchodzisz jak do pierwszej i ostatniej zarazem. Dajesz z siebie wszystko. Cały twój umysł i cała dusza koncentrują się tylko na tym.

 

Można się tego nauczyć.

Ja nazywam to treningiem umysłu.

 

Fragment książki „Życie jest wolnością”

Komentarze

  1. Pani Beato nie czytałam Pani książki „Życie jest wolnością”, ale ten fragment jest świetny… Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *