fbpx

Jak wyszłam z depresji. Osobista historia

Miałam depresję przez ponad dwadzieścia lat. Próbowałam odebrać sobie życie. Codziennie towarzyszyły mi myśli samobójcze. Byłam najbardziej samotną i nieszczęśliwą osobą na świecie. I byłaby to bardzo smutna historia, gdyby nie to, że znalazłam w sobie ostatnią iskrę nadziei, przebudziłam się i rozpoczęłam proces przemiany. Zajęło mi to wiele lat starań metodą prób i błędów. I chociaż wiele razy pobłądziłam i wpadłam w kolejne życiowe trzęsawisko, dzisiaj z perspektywy czasu jestem wdzięczna za wszystko co się zdarzyło, szczególnie za cierpienia, które były najlepszą szkołą nauki szczęścia. W tym filmie opowiadam o tym jak wyszłam z niemocy i zostałam jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Nie jestem naukowcem i nie jestem lekarzem. Nie zalecam niczego. Dzielę się moim przykładem. Wiem, że nie dla wszystkich osób moja droga będzie odpowiednia. Wszystkim życzę siły, nadziei i odwagi. Wyjście z depresji jest możliwe.

Artykuły naukowe wspomniane w filmie:

1. Moncrieff J, Cohen D, Porter S., The psychoactive effects of psychiatric medication: the elephant in the room. Journal of Psychoactive Drugs, 2013.

2. Remes O, Mendes JF, Templeton P., Biological, Psychological, and Social Determinants of Depression: A Review of Recent Literature. Brain Science, 2021.

3. Moncrieff, J., Cooper, R.E., Stockmann, T. et al. The serotonin theory of depression: a systematic umbrella review of the evidence. Molecular Psychiatry, 2022.

4. Langley, C, Armand, S, et al. Chronic escitalopram in healthy volunteers has specific effects on reinforcement sensitivity: A double-blind, placebo-controlled semi-randomised study. Neuropsychopharmacology, 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *