fbpx

Czy warto być emocjonalnie dojrzałym człowiekiem?

Czy warto być emocjonalnie dojrzałym człowiekiem? Tak!!!

            Emocjonalnie niedojrzały człowiek bardzo sobie utrudnia życie, ponieważ czuje się gorszy od innych, jest zaborczy, zazdrosny, uzależniony od akceptacji i opinii innych osób, trzyma się swojej złości, nienawiści, nie umie wybaczać, pielęgnuje urazy, czuje się ofiarą na łasce innych, nie panuje nad swoim gniewem ani smutkiem, czuje się samotny, przegrany, obwinia innych o swoje niepowodzenia, zachowuje się irracjonalnie, burzy zamiast budować, łatwo ulega sugestiom, łatwo wpada w uzależnienia.

            Czy masz jeszcze jakieś wątpliwości?

            Emocjonalnie dojrzały człowiek ma wewnętrzną moc. Ma zdrowy system wartości, pozytywne nastawienie, podejmuje racjonalne decyzje dotyczące swojego zdrowia, dobrobytu, szczęścia, oraz zamienia je na konkretne działanie, jest wolny emocjonalnie od uzależnienia od innych osób, potrafi w każdym zdarzeniu znaleźć sens, zamienia porażki na sukcesy, codziennie staje się lepszym człowiekiem, ma poczucie własnej wartości, zdrową ambicję, dystans do samego siebie i kocha życie.

            Sama powiedz, czy to nie jest coś fantastycznego?

            Powiem ci, że jest 😊

          I jeszcze coś. Napiszę to dużymi literami, żebyś to dobrze usłyszała:  

KIEDY JESTEŚ DOJRZAŁA EMOCJONALNIE,

NAJBARDZIEJ ATRAKCYJNI WYDAJĄ CI SIĘ

MĘŻCZYZNI DOJRZALI EMOCJONALNIE.

Przestają cię pociągać psychopaci, alkoholicy, tchórze, notoryczni kłamcy, oszuści, hazardziści, pracoholicy, dranie, ofiary, maminsynki, desperaci, lenie i faceci, którzy zdradzają. Po prostu instynktownie wtedy czujesz, że to jest ktoś, kto nie pasuje do ciebie.

Pytałaś dlaczego zawsze zakochujesz się w niewłaściwych mężczyznach? Właśnie dlatego! Oni byli „właściwi” z punktu widzenia twojej podświadomości. Kiedy zmienisz swoje podkorowe przekonania, kiedy nauczysz się w bardziej pozytywny, konstruktywny sposób postrzegać siebie, życie i ludzi – czyli kiedy staniesz się mądrzejsza, bardziej dojrzała emocjonalnie, kiedy rozwiniesz się „duchowo” – wtedy zaczniesz zwracać uwagę na mężczyzn, którzy wcześniej byli dla ciebie niewidzialni. Uważałaś, że są „dziwni”, nie rozumiałaś ich, nie czułaś z nimi połączenia. Wtedy właśnie najbardziej atrakcyjny wyda ci się ktoś, kto jest odważny, uczciwy, zabawny, silny wewnętrznie, poukładany, odpowiedzialny, i krótko mówiąc, zdrowy i pełnosprawny emocjonalnie.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? 😊

Fragment książki “Szczęśliwe związki”, zamów na https://www.swiatksiazki.pl/szczesliwe-zwiazki-o-milosci-wolnosci-i-szczesciu-6812651-ksiazka.html, więcej fragmentów: beatapawlikowska.com

Zamów w promocji 30%

Zobacz inne fragmenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *