fbpx

Bóg

Pewnego dnia rozmawiałam ze słynnym reżyserem Krzysztofem Zanussim. Siedzieliśmy przy długim stole w jego posiadłości, jedliśmy ogromne krewetki i dyskutowaliśmy o sztuce, filmach, książkach, podróżach, o życiu. Nagle rozmowa zeszła na temat Boga.

– Moim zdaniem Bóg nie ma żadnej postaci – powiedziałam. – Nie jest Jezusem Chrystusem ani jego ojcem, bo Bóg nie potrzebuje mieć ojca, rodziny, krewnych ani w ogóle żadnego z ludzkich pojęć.

– To kim lub czym w takim razie jest według pani Bóg? – zapytał Krzysztof Zanussi.

– Bóg jest energią – odpowiedziałam.

– To niech mi pani wytłumaczy jaką energią jest Bóg, bo ja jestem z wykształcenia fizykiem i bardzo chciałbym to zrozumieć.

Bóg jest energią w sensie życiowej siły, ale nie jest jedną z energii znanych ludziom. Gdyby ludzie znali i rozumieli ten rodzaj Siły (czy Energii), to pewnie byliby w stanie sami stworzyć Boga i wydrukować go na drukarce 3D.

Bóg jest Siłą Wyższą. W tym znaczeniu, że przewyższa nasze możliwości i jest ponad wszystkim, co istnieje.

Bóg jest źródłem wszystkiego, co jest. Całe nasze życie i cały wszechświat jest w pewien sposób zrodzony z niego, ale jednocześnie jest nim.

Bóg jest wszystkoprzenikającą Mocą zbudowaną wyłącznie z tego, co stanowi Prawdę, Miłość, Dobro i Harmonię w ich najbardziej bezwzględnych, pierwotnych postaciach, niepodlegających naszym ludzkim akceptacjom, definicjom, próbom opisania.

Bóg jest tym wszystkim, co skupia w sobie uniwersalny sens i istotę życia. Jest wszystkowiedzący nie dlatego, że posiada całą wiedzę świata, ale dlatego, że jest stwórcą całej wiedzy, możliwości pojmowania i wyrażania jej zmiennych.

Bóg jest właścicielem wszystkiego, choć jednocześnie niczego nie posiada, bo nie musi niczego mieć, żeby mieć wszystko.

Bóg nie tylko posiada mądrość, ale jest mądrością. Nie tylko kieruje się dobrem, ale jest nim, nie tylko zna całą prawdę, ale jest prawdą. Nie tylko kocha, ale po prostu jest miłością.

Bóg jest w pewien sposób całym światem i całym życiem. Bóg jest całym tobą, ponieważ przenika wszystko, co istnieje i co jest otwarte na doświadczanie jego mocy.

Bóg to siła większa ode mnie. Większa od wszystkich ludzi, ich maszyn i pomysłów.

Bóg jest wszędzie dookoła. W każdym źdźble trawy, każdym płatku kwiatu, w każdym powiewie wiatru, w słońcu, w powietrzu i w przelatującym ptaku. Bóg jest rodzajem niezmierzalnej i niemożliwej do opisania energii, która przenika wszystko i utrzymuje wszystko przy życiu.

Gdyby istniała możliwość zgromadzenia w jednym miejscu dobra, prawdy, mądrości, miłości i życia, to tak właśnie wyglądałby Bóg.

Ale dobro nie ma kształtu, prawda? A jednak jesteś w stanie poczuć dobro w sercu, kierować się nim i dzielić się nim z innymi.

Jeżeli jesteś w stanie zaufać tej Sile Większej od ciebie, to stajesz się jej częścią. Czujesz w sobie jej moc.

Znika wtedy strach i poczucie, że musisz wiecznie z czymś walczyć.

Znika konieczność udawania, że musisz sobie ze wszystkim poradzić, bo nie musisz. Są rzeczy, które przerastają twoją silną wolę, twoją wiedzę i możliwość kontroli. Tymi wszystkimi rzeczami zajmuje się Bóg i robi to w sposób bosko mądry.

Fragment książki „Jestem szczęśliwym singlem”

TERAZ W PROMOCJI DWIE KSIĄŻKI W CENIE JEDNEJ
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200524_082939_0000-1024x390.png
AUDIOBOOK, KSIĄŻKA DO SŁUCHANIA
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200524_083109_0000-1024x390.png
EBOOK, KSIĄŻKA W WERSJI ELEKTRONICZNEJ
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200524_081225_0000-1024x390.png
PRZECZYTAJ I POSŁUCHAJ WIĘCEJ FRAGMENTÓW

Komentarze

  1. Pięknie Pani opisała Boga. Dla mnie osobiście dotarło dogłębnie ten tekst o Bogu w Pani książce ,,Jestem szczęśliwym singlem.” Przeczytałam tą książkę 2 razy i wszystkim bardzo polecam.

    1. Nie można być szczęśliwym singlem, dopiero „zespolenie” się z drugim człowiekiem daje szczęście. Nasze energie w pojedynkę obumierają.

  2. To co jest wyzej napisane to cos daje mi obraz prawdziwego boga oraz jego mocy.

    Uwielbiam sluchac, i czytac slowa madrych I inteligetnych ludzi a ta pani ma to cos.
    Bo moge sie od was czegos nauczyc.

    Bad boy from England

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *