fbpx

Blondynka w samo południe (005) – Niedzielny obiad dookoła świata

Gdybyśmy mogli przenieść się teraz cudownym wehikułem na różne końce świata, to zupełnie inaczej wyglądałby niedzielny obiad.

W Indiach zatrzymalibyśmy się na fantastyczne warzywne curry, w Japonii na zupę z makaronem gryczanym, w Brazylii na ryż z fasolą i mięsem, na Zanzibarze na aromatyczne biryani, czyli ryż z pikantnymi przyprawami, a w Polsce może na danie z dodatkiem kaszy jaglanej?

To jedna z najzdrowszych kasz, która przywraca wewnętrzną równowagę, uspokaja żołądek i odkwasza. Jest pyszna, lekka i pożywna, a jeśli nie macie doświadczenia w gotowaniu – i jedzeniu – kaszy jaglanej, to mam nadzieję, że pomoże wam w tym dzisiejsza nagroda.

W siłowniach umysłowych do wygrania będzie premierowa książka kulinarna „Kasza jaglana”, w której jest ponad 150 przepisów na dania z kaszą jaglaną – na  śniadanie, obiad i kolację, przepisy na ciastka i chleb, sałatki i sosy.

kasza

Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia potrawy zwanej curry – w wydaniu indyjskim, japońskim oraz według mojego przepisu.

img_1305indyjskie-curryimg_1009japonskie-currycurry-z-soczewicy

Odpowiedzi na zagadki przyjmuję pod adresem blondynka@wp.pl. Proszę pamiętajcie, żeby razem z odpowiedzią przysłać swój adres pocztowy – żebym mogła od razu wysłać do Was nagrody.

Oto zwycięzcy pierwszej siłowni umysłowej:

 1. Kinga z Piechcina
 2. Izabela z Lidzbarka Warmińskiego
 3. Łukasz z Brennej
 4. Paulina z Radzynia Podlaskiego
 5. Beata z Gdańska

Zwycięzcy drugiej siłowni umysłowej:

 1. Joanna z Łodzi
 2. Paulina z Świebodzina
 3. Amelia z Żyrakowa
 4. Anna z Michałowa
 5. Katarzyna z Kielc

Gratuluję!

BLONDYNKA W SAMO POŁUDNIE – w Open.fm i na WP.pl, w każdą niedzielę od 11.00 do 13.00. Serdecznie zapraszam!

„Podróż na sto stóp” – zwiastun filmu

Curry z soczewicy z fasolką szparagową – mój przepis kulinarny

 

Komentarze

 1. Dwa tygodnie temu wygrałam książkę w siłowni umysłowej (Wyszłam z niemocy i depresji), do dzisiaj ona nie doszła. Kiedy są wysyłane te paczki? Pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Audycje są nadawane przez 24 godziny na dobę, jedna po drugiej, w kolejności chronologicznej. Można policzyć kiedy rozpocznie się nadawanie tej, o którą Pan pyta. Podczas emisji zawsze jest napisane która to godzina i z audycji którego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *