fbpx

Zwierzęta są ambasadorami równoległego świata

Pewnego dnia spotkałam małpę, która powiedziała mi bardzo ważną rzecz. Jest drugi świat poza tym, w którym żyjemy na co dzień. Świat, w którym ludzie i zwierzęta żyją w harmonii i przyjaźni. Kiedy zapytałam czy mogę tam dotrzeć, powiedziała, że tak. 

– Ale jak ja mam go znaleźć? – zapytałam. – Gdzie to jest?

Spojrzała na mnie tak, jak patrzy się na kogoś, kto zadaje pytania dlatego, że sam nie wierzy w to, że mógłby znać odpowiedź.

Patrzyłam na nią przez chwilę w milczeniu, aż w końcu pani małpa zrobiła otwierajacy gest ramieniem i powiedziała:

– To jest tutaj. 

To jest tutaj. W przestrzeni pomiędzy umysłem a duszą. Blisko, tuż obok, w odległości jednego oddechu. Miejsce, gdzie wszyscy są szczęśliwi i żyją w zgodzie, wzajemnym szacunku i życzliwości. Masz do niego dostęp przez cały czas. Otwierasz je zawsze wtedy kiedy kierujesz się dobrem i miłością. Zwierzęta są ambasadorami tego drugiego równoległego świata.  Każde zwierzę, które spotykasz na swojej drodze jest takim wysłannikiem. Każdy ślimak, mucha, pszczoła, jeż, wąż, lis, ptak, pies i kot.  

Przybywają do naszej rzeczywistości, żeby sprawdzić czy jako ludzie jesteśmy już gotowi, żeby się tam przeprowadzić.

Bądź dobry dla zwierząt. Wszystkich zwierząt. Kochaj, szanuj, powstrzymaj się od wykorzystywania dla swojej przyjemności. Zamiast fotografować, połącz się z nim sercem.

Tak. Wiem. To dłuższa historia. Napiszę o tym książkę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *