fbpx

ŻÓŁTE KARTKI – książka

Pierwsza żółta kartka powstała w poniedziałek 18 czerwca 2012 roku. To był spontaniczny pomysł. Chciałam zamieścić na Facebooku coś napisanego odręcznie, znalazłam blok z żółtymi kartkami przywieziony kilka lat wcześniej z Londynu i moim ulubionym piórem wiecznym napisałam: Godz. 6 rano. Przywitałam się z Bogiem. Na łące, jak zawsze. Godz. 7 rano. Przesuwam marginesy. Margines to coś, co ogranicza i wyznacza przestrzeń. Dzisiaj ją otwieram. Godz. 7.01. Zdążyłam już dzisiaj wymienić kilka dobrych myśli z Bogiem i obalić marginesy! Dobry początek! Dobrego dnia!

Następnego dnia rano napisałam i narysowałam więcej:

Kiedy robisz nudną rzecz w nudny sposób, cały świat staje się przerażająco nudny! Hej! Obudź się! Bądź kreatywny, skup się na tym co robisz, zrób to z chęcią  i najlepiej jak potrafisz. Dzięki temu wszystko będzie piękniejsze: Ty, świat dookoła i to, co właśnie zrobiłeś.

W środę 21 czerwca napisałam:

Dzisiaj, tylko dzisiaj, tylko przez jeden dzień będę wszystkich lubić! Tylko dzisiaj! Zapominam o wszystkim, co się zdarzyło wcześniej, nie pamiętam żadnych uraz ani żalów, na jeden dzień zamykam te wspomnienia. Dzisiaj będę się tylko cieszyć, dzisiaj będę się do wszystkich uśmiechać, dzisiaj będę wszystkich lubić, siebie też! Wszystkich – nawet tych, którzy będą próbowali wytrącić mnie z równowagi. W normalny dzień pewnie bym im na to pozwoliła, ale dzisiaj jest inaczej. Uśmiecham się!!!

Żółte kartki szybko zostały zauważone, codziennie coraz więcej osób odwiedzało mój Facebook i od tamtej pory każdego dnia od poniedziałku do piątku piszę, rysuję i publikuję żółte kartki, których przez ponad dziesięć lat nazbierało się około 3000. W tej książce zebrałam ich część.

Najnowsze żółte kartki jak zawsze znajdziesz codziennie około 5 rano na moim Facebooku, Instagramie, YouTube oraz na mojej stronie beatapawlikowska.com.

„ŻÓŁTE KARTKI” Książka – twarda okładka, 208 stron, już dostępna w Zdrowej Sowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *