fbpx

Zakochani są wśród nas

W Korei dzień świętowania miłości przypada nie raz w roku, ale dwanaście razy. Co miesiąc, każdego czternastego dnia miesiąca partnerzy przypominają sobie samym – oraz sobie wzajemnie – o tym, żeby docenić drugą osobę, okazać jej wdzięczność, spędzić wspólnie czas i pielęgnować miłość, która ich połączyła.

            Bardzo mi się podoba ten zwyczaj i myślę, że to jest jedna z tajemnic udanych związków. Potwierdzają to naukowcy. Czytałam niedawno książkę z dziedziny neurobiologii, która m.in. wyjaśnia dlaczego na początku każdego związku istnieje wzajemna fascynacja i radość z przebywania razem, która po kilkunastu miesiącach przygasa i zamienia się w codzienność. Najkrócej mówiąc: na początku znajomości jesteśmy w trybie zdobywania celu. Od nas zależy co zrobimy później. Czy będziemy szukać następnego celu do zdobycia, czy też może świadomie będziemy czerpać radość i wdzięczność z tego, co udało się wspólnie stworzyć i doceniać wszystkie pozytywne strony partnera oraz bycia w związku. Więcej opowiem o tym dzisiaj w programie. Zajrzymy też do kopalni złota w Gujanie Brytyjskiej i do dżungli nad Amazonką.

Będą dwie niedzielne siłownie umysłowe z nagrodami 😊

Program III Polskiego Radia, godz. 11.00 – 13.00, do usłyszenia!

A może jednak mam szansę?… Podczas miejscowego festiwalu w Potosi, Boliwia.

ZOBACZ GALERIĘ FOTOGRAFII – ZAKOCHANI DOOKOŁA ŚWIATA

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄZKI

„Wspólna przestrzeń” – przeczytaj fragment książki

OBEJRZYJ FILM

Wszyscy marzą o szczęśliwej miłości. Nawet ci, którzy nie chcą się do tego przyznać. Związek z drugą osobą kojarzy się z radością, poczuciem bezpieczeństwa, akceptacją. Dlaczego w takim razie tak rzadko zdarzają się w pełni szczęśliwe, trwałe związki?

Tyle razy chciałam się szczęśliwe zakochać! Tyle razy miałam nadzieję, że to się wreszcie zdarzy. Spotykałam kogoś, byłam pełna nadziei, szczęścia i oczekiwań. I przez pół życia ze łzami odkrywałam, że chyba znów się pomyliłam, że znów powtarzam znany mi wzór z przeszłości, i znów wcale nie jest tak jak bym chciała. Tak było do czasu kiedy zrozumiałam kilka ważnych rzeczy o miłości.

O tym opowiem dzisiaj w programie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *