fbpx

Wszystko będzie dobrze

Mówi kot do swojego opiekuna – człowieka:

– Musimy porozmawiać. Dlaczego ostatnio spędzasz tak dużo czasu w moim domu?!

Znalazłam dzisiaj ten żart na Instagramie i pomyślałam, że to z całą pewnością jest jedna z dobrych stron sytuacji, w jakiej jesteśmy. Wszyscy jesteśmy bliżej 😊 Nawet wtedy kiedy jesteśmy daleko. Czasem nawet szczególnie wtedy kiedy jesteśmy daleko 😊

Mój brat założył dla mojej siostry i dla mnie grupę na Whatsapp. Nigdy wcześniej nie byliśmy w tak częstym kontakcie jak teraz!

Rozmawiam z moimi rodzicami przez telefon prawie codziennie – częściej niż kiedykolwiek!

Dostałam dzisiaj miły list od bardzo dawno nie widzianego człowieka, który napisał tylko po to, żeby zapytać czy jestem zdrowa i czy potrzebuję pomocy, bo jeśli tak, to on chętnie pomoże.

Tak, to prawda, trochę przymusowo zostaliśmy wszyscy w domach. Ale musisz przyznać, że to ma swoje dobre strony!

Choćby taką, że w mieście zniknęły korki na ulicach.

Poprawiła się jakość powietrza.

Doceniliśmy nagle wartość codziennego dojeżdżania do pracy i spotkań ze znajomymi😊

I jeszcze jedno.

W Stanach Zjednoczonych w ostatnich dniach adoptowano bardzo dużo psów. Ludzie znajdują w sobie dobro i chcą się nim dzielić 😊

Wszystko będzie dobrze!

PS Z ostatniej chwili:

Dziura ozonowa staje się coraz mniejsza i jak przeczytałam w raporcie Cooperative Institute for Research in Environmental Sciences, może całkowicie zniknąć do 2030 roku, w niektórych rejonach do 2060 roku. Przypomnę, że warstwa ozonu w atmosferze chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, a dziura powstała na skutek emisji szkodliwych gazów z aerozoli (zwanych freonami). Dziura ozonowa znika!

Wczoraj na Madagaskarze rozpoczęło się sadzenie milionów nowych drzew. Z okazji 60. urodzin kraju zostanie posadzonych milion drzew na każdy rok niepodległości 😊 Zebrano ponad 100 milionów nasion, w sadzeniu drzew będą pomagały szkoły, urzędnicy, żołnierze i wszyscy chętni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *