fbpx

Wiosna – mrok

Ktoś napisał, że wiosna, a jego nic nie cieszy. Czarne myśli ściągają go w mrok, życie nie cieszy, „tak bardzo mi się już nic nie chce”.

Emocje to myśli z określonym ładunkiem.

Skąd bierze się ten ładunek? Dlaczego czasem jest wesoły, a czasem smutny niezależnie od okoliczności, a czasem nawet wbrew okolicznościom? Dookoła słońce i cudowna wiosna, dlaczego nie wszystkim udziela się nastrój nadziei, odrodzenia, nowego życia?

Jest tak dlatego, że emocje to myśli z ładunkiem doczepianym do nich automatycznie przez podświadomość. Świadomie i racjonalnie mogę dostrzegać wiosnę, słońce, motyle i zielone listki, ale jeśli moja podświadomość czuje opór i z przyzwyczajenia woli zostać w mroku, ukryta, niewidzialna, skąpana we własnym smutku, to takie właśnie będzie moje życie.

Żeby to zmienić, trzeba sięgnąć do przekonań ukrytych głęboko w duszy. Takich, z których prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, na przykład „świat mi zagraża”, „muszę uciekać”, „nigdy nie wiadomo co zdarzy się za chwilę”, „jestem w niebezpieczeństwie”, „jestem nieważny”, „jestem słaby”.

Te głęboko ukryte w podświadomości przekonania są lustrem, w którym odbijają się myśli, są filtrem, przez który nieświadomie obserwujesz życie i świat, są cichym i wiecznie obecnym towarzyszem, który narzuca swoje zdanie.

To można zmienić. Ja zmieniłam moje kody podświadomości i napisałam o tym kilka książek. To najpiękniejsza rzecz, jaką można zrobić dla samego siebie. Wyczyścić swój wewnętrzny filtr. Nauczyć się nowego sposobu patrzenia na życie. Dostrzec to, co wcześniej było ukryte i odrzucane przez podświadomość.

Żeby zmienić swoje podświadome kody nie wystarczy przeczytać książki. Nic co napiszę, nie przyniesie trwałej zmiany i poprawy. Jedynym skutecznym sposobem jest codziennie robić ćwiczenia mentalne i duchowe. Tylko ćwiczenia są w stanie nadpisać nowe kody i utrwalić je w podświadomości.

Oto książki, w których wyjaśniam czym są i jak działają kody podświadomości, z praktycznymi ćwiczeniami do wykonywania codziennie:

„KODY PODŚWIADOMOŚCI. Praktyczny kurs życiowej przemiany z ćwiczeniami”, wyd. Edipresse 2019 – https://www.empik.com/kody-podswiadomosci-praktyczny-kurs-zyciowej-przemiany-z-cwiczeniami-pawlikowska-beata,p1236293921,ksiazka-p

„KSIĘGA DOBRYCH MYŚLI”, wyd. Edipresse 2018, https://www.empik.com/ksiega-dobrych-mysli-pawlikowska-beata,p1218983057,ksiazka-p

„KURS POZYTYWNEGO MYŚLENIA” – seria 12 książek, po jednej na każdy miesiąc, wyd. Edipresse 2017, https://www.znak.com.pl/ksiazka/kurs-pozytywnego-myslenia-moja-wewnetrzna-moc-beata-pawlikowska-70882

Komentarze

  1. Gdy wio­sna za­świ­ta,
    jest w ogro­dzie raz cie­niek, raz ja­śniej.
    Wciąż coś za­kwi­ta, prze­kwi­ta.
    Wczo­raj kwi­tło moje ser­ce. Dziś ja­śmin.
    „Ogród” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *