fbpx

Więzienie

Więzienie to miejsce w twoich myślach. Nie w twoim świecie. 

Powiem to jeszcze raz: więzienie to miejsce w twoich myślach. To twoje postrzeganie twojej rzeczywistości, twojej osoby i zależności między tobą a resztą świata.

Wiem, że to więzienie wydaje się bardzo realne. Czujesz bezsilność, rozpacz, brak wyjścia. Masz wrażenie, że jesteś unieruchomiona, że cokolwiek zrobisz, wciąż będziesz w niewoli. I dlatego nie robisz nic. A ponieważ nie robisz nic, nic się nie zmienia. I tak żyjesz w więzieniu przez pół życia, a czasem i dłużej.

Znam to z mojego doświadczenia. I właśnie dlatego chcę ci powiedzieć: TO WIĘZIENIE ISTNIEJE TYLKO W TWOIM UMYŚLE. Jest to pewna ograniczająca i podszyta strachem interpretacja twoich umiejętności, świata, tego co było, tego co jest i tego co będzie. 

To więzienie w rzeczywistości nie istnieje. 

Możesz z niego w każdej chwili wyjść i zacząć żyć inaczej. Kiedy to czytasz, twój umysł mówi: – Ależ skąd! Przecież ja „nie mogę” stąd wyjść i odzyskać wolność!

Chcę ci powiedzieć, że możesz.

Twoim więzieniem jest to, w co uwierzyłaś dawno temu.

Dlatego kiedy pytasz swojej podświadomości co powinnaś zrobić, ona zawsze odpowie lękiem i wycofaniem. 

Dlatego nie pytaj siebie czy ci wolno odzyskać wolność.

Po prostu spakuj mały tobołek i wyjdź z więzienia!

Kiedy zrobisz kilka pierwszych kroków, poczujesz wolność. Zaczniesz wreszcie oddychać. Zobaczysz wreszcie, że za murami istnieje cały, wielki, kolorowy świat. Jest cały twój. Cały dla ciebie. 

Już czas.

Komentarze

  1. Bardzo lubię Pani felietony 😀 są przepełnione pozytywną energią ☺️ dla mnie jest to wartościowa wiedza☺️ zastanawiam się tylko czy Pani kształciła się jakoś w kierunku psychologii? Pozdrawiam cieplutko 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *