fbpx

Szczęście

Szczęście to styl życia, sposób myślenia. Nie jednorazowe zdarzenie, które przynosi radość ani zdobycie czegoś upragnionego. Szczęście jest raczej jak Amazonka – wielka, spokojnie płynąca rzeka, która zasila swoją mocą wszystkie dżungle. Szczęście jest stanem harmonii, wewnętrznej równowagi, swobodnego przepływu życiowej energii. Jest zaufaniem do Siły Wyższej, połączeniem z samym sobą i całym wszechświatem. Szczęście jest rozumieniem, że jesteśmy tu po to, żeby się uczyć i czynić dobro. To oznacza unikanie przemocy, kłamstwa, zła, zemsty i walki, a zamiast tego życie w uczciwości, zdolność do wybaczania i dostrzegania dobra w ludziach oraz tym, co jest. Szczęście jest stanem zarówno duszy, jak i umysłu oraz ciała.

Trzeba świadomie dbać o ciało spożywając tylko naturalne, pełnowartościowe pokarmy bogate w życiową energię, unikać używek i jedzenia fabrycznie przetworzonego. Prowadzić zrównoważony tryb życia, w którym jest miejsce zarówno na pracę, jak i wartościowe relacje z innymi ludźmi oraz odpoczynek i sen.

Trzeba dbać o umysł, świadomie filtrując informacje, które do niego docierają, bo wszystko co widzisz, słyszysz i oglądasz składa się na podświadomy obraz świata, z którego wypływa twoje samopoczucie i relacja z życiem. Obserwować swoje myśli i emocje, zmieniać destrukcyjne nawyki myślowe i budować w ich miejsce nowe, świadomie wybrane.

Trzeba dbać o duszę poprzez codzienne praktyki duchowe, takie jak modlitwa i medytacja. Codziennie odnawiać połączenie z Naturą, mieć kontakt ze słońcem, ziemią, niebem, drzewami. Być w stałym kontakcie z Bogiem/Siłą Wyższą, niezależnie od tego jak rozumiesz Boga.

Czy jesteś szczęśliwy?…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *