fbpx

Rozmowa z partnerem

Rozmowa to niesamowita umiejętność. Czy próbowałaś rozmawiać z partnerem, żeby uzdrowić Wasz związek? Wiele razy? Bezskutecznie? Najprawdopodobniej robiłaś to w niewłaściwy sposób. W książce „Szczęśliwe związki” znajdziesz poradnik jak skutecznie rozmawiać z partnerem i jak tego nie robić. Oto fragment książki.

„Powiem mu co ma robić, żebym ja była zadowolona i szczęśliwa. Czy nie o to chodzi w związku? Żeby partnerzy dbali o siebie, znali swoje wzajemne upodobania i starali się je zaspokoić?”

Nie. Nie. I nie. W związku wcale nie o to chodzi. Takie myślenie jest prostą drogą do uzależnienia się od partnera i obarczenia go odpowiedzialnością za moje samopoczucie i moje życie. To autostrada do toksycznego związku zamiast zdrowej relacji.

Zobacz. „Szczerze powiem mu, że kiedy on krzyczy, to ja czuję się niekochana, niepotrzebna, nieważna i mam ochotę płakać.”

Dziewczyno! Jesteś dorosłą kobietą! Wygląda jednak na to, że emocjonalnie jesteś dzieckiem, które boi się gniewu, porzucenia, kary i nieprzyjemnej atmosfery. Jeżeli ty nie radzisz sobie z własnymi emocjami, to dlaczego u licha chcesz oczekiwać, że twój chłopak będzie umiał sobie z nimi poradzić? Czy twoje łzy i smutek nie są tak samo nagłe, silne i niepowstrzymane jak jego gniew? Dlaczego w takim razie oczekujesz, że on będzie się mniej złościł, a jednocześnie nie oczekujesz od siebie, że będziesz się mniej smucić?

Twój partner nie jest, nie był i nie będzie twoimi rodzicami.

Twój partner nie jest, nie był i nie może być odpowiedzialny za twoje emocje.

Ty i tylko ty jesteś odpowiedzialna za swoje samopoczucie, za swoje łzy i samotność.

Ty i tylko ty masz narzędzia do tego, żeby uzdrowić swoje emocje. Nikt nie może zrobić tego za ciebie.


Jeżeli czujesz się bezradna wobec swoich emocji, znajdź dobrego psychoterapeutę, który poprowadzi cię przez proces wewnętrznego uzdrawiania. Pomoże ci zadać właściwe pytania i znaleźć odpowiedzi. Ale to będą twoje własne pytania i twoje własne odpowiedzi. Twoje własne rozwiązania i przemeblowanie twojego sposobu myślenia, odbierania rzeczywistości i samej siebie.

To jest najważniejsze zadanie, jakie masz do wykonania w życiu. Dlatego że dopiero kiedy poznasz i zrozumiesz samą siebie, będziesz mogła żyć świadomie i szczęśliwie.

“Szczęśliwe związki” – audiobook, ebook i tradycyjna książka, dostępna na swiatksiazki.pl, empik.pl i w innych księgarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *