fbpx

Musisz mieć cel

Musisz mieć cel. Twój własny, wyjątkowy, wybrany przez twoją duszę. Nie taki, jaki został wybrany dla ciebie przez rodzinę, środowisko albo społeczeństwo. Jeśli jesteś kobietą, nie musisz zostać doskonałą mamą. Jeśli jesteś mężczyzną, nie musisz zostać dzielnym strażakiem. To co inni myślą o Twoim życiu, powołaniu i przeznaczeniu, wynika z ich przekonań i pragnień. Każdy człowiek jest inny i może potrzebować czegoś innego. Każdy ma prawo szukać swojej własnej drogi.

To oznacza, że być może trzeba będzie się sprzeciwić czyimś poleceniom, odmówić prośbom albo zawieść oczekiwania. Wiem, że to jest trudne. Czasem ludzie opracowują dla nas „świetny plan na życie”. Jedyny problem jest taki, że to jest ich plan, a nie mój własny.

Kiedy miałam szesnaście lat, zrozumiałam, że tylko ja jestem w stanie w pełni poznać i zrozumieć moje potrzeby i pragnienia, i tylko ja jestem w stanie zbudować moje życie w taki sposób, żeby pasowało do mnie. Jestem dzisiaj tym, kim zawsze marzyłam. Poszłam własną drogą, wbrew oczekiwaniom, namowom i dobrym radom. Tak jest trudniej, ale ciekawiej, a życie to wielka przygoda pełna niespodzianek.

Znajdź swoją własną drogę. Znajdź swój własny cel. Taki, jaki idealnie do ciebie pasuje. I z radością, bez pośpiechu, idź przez życie po swojej własnej magicznej ścieżce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *