fbpx

Makarony świata

Kulinarna wyprawa dookoła świata z makaronem w roli głównej. Od Makaronu Długowieczności podawanego w Chinach podczas urodzin i obchodów Nowego Roku, przez indonezyjską kokosową zupę laksa z makaronem i cejloński deser z makaronem i lodami, aż po słynne tajskie pad thai (smażony makaron ryżowy) i tybetańską zupę thukpa z ręcznie robionymi kluskami.  

Istnieje wiele zdrowych, nietypowych odmian makaronu! We wszystkich przepisach w mojej książce użyłam niecodziennych makaronów, takich jak na przykład gryczany, orkiszowy, czarny makaron ryżowy, makaron z ciecierzycy czy z kaszy quinoa.

            Makaron towarzyszy ludziom od ponad 4000 lat. Istnieją dziesiątki odmian makaronu w zależności od mąki, z której został zrobiony, kształtu, długości i metody wykonania.

            Makaron pojawia się też na pograniczu kuchni i pop kultury – żeby wspomnieć choćby słynny włoski western spaghetti, czy jedną z najbardziej znanych scen filmowych, w której dwa zakochane psy jedzą makaron z jednego talerza.  W książce występuje też też  Latający Potwór Spaghetti – bóstwo religii wyznawanej przez pastafarian.

            W książce oprócz opowieści ze świata znajduje się też ponad 70 łatwych do przyrządzenia autorskich przepisów na potrawy z makaronu.

MAKARONY ŚWIATA. Kulinarna podróż dookoła świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *