fbpx

Dobro jest niewygodne

Dobro musi być niewygodne, bo musi wyzwolić w tobie gotowość do podjęcia trudu. Wtedy podnosisz swoją wibrację i życiową energię, wkraczając w wyższe, bardziej jasne i pełne miłości wymiary rzeczywistości. Na przykład wygodniej jest kupić w sklepie najtańsze jajka i odsunąć od siebie myśl o tym, że najprawdopodobniej zniosły je kury zamknięte przez całe życie w ciasnych klatkach. Pomyślisz wtedy: „Kto s tego na pewno pilnuje” albo „To zbyt przykre, żeby o tym myśleć, to mnie nie dotyczy”. Wygoda łatwo przychodzi. Odsuwasz nieprzyjemną myśl i wyrzut sumienia, odwracasz się od nich i zajmujesz czymś innym. Dobro polega na tym, żeby nie ignorować takiego uczucia i sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda życie kur w chowie klatkowym, życie zwierząt futerkowych na fermach albo życie krów i świń w hodowli przemysłowej. Nie musisz oglądać filmów ze szczegółami jeśli jesteś zbyt wrażliwy, ale jeśli chcesz w życiu kierować się dobrem i miłością, to musisz zainteresować się ich losem i pomyśleć jak byś się czuł będąc na ich miejscu. I zdecydować raz na zawsze, że nigdy nie zrobisz niczego, co mogłoby się przyczynić do pogorszenia lub utrzymania ich okrutnej i nieludzkiej niewoli.

Na świecie istnieją miejsca stworzone przez ludzi, które nie powinny mieć miejsca w oświeconej, mądrej cywilizacji. One istnieją tylko dlatego, że inni ludzie kupują jajka i mięso z przemysłowych hodowli, kierując się wygodą i wygodną niewiedzą zamiast dobrem i miłością.

Czy jesteś gotów iść po drodze dobra i miłości, nawet jeśli to będzie się wiązało z niewygodą i podjęciem trudu, ale zostanie nagrodzone miłością wszechświata, Siły Wyższej i otaczającej cię energii?…

Jeżeli kupujesz produkty pochodzenia zwierzęcego, zawsze wybieraj tylko takie, które pochodzą z ekologicznych, organicznych zrównoważonych źródeł. W ten sposób czynisz miłość. Nie mów, że cię nie stać na organiczne jajka, bo to jest tak, jakbyś mówił, że nie stać cię na bycie dobrym człowiekiem. Nie odwracaj głowy od czyjejś krzywdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *