fbpx

Cuda się zdarzają

To jest historia pełna niezwykłych splotów okoliczności i cudów. Nieco ponad trzy lata temu pod koniec roku wcale nie planowałam wyruszać w nową podróż. Danny też nie. Nagle na początku stycznia zmieniłam zdanie i zaczęłam szukać celu nowej wyprawy. Chciałam pojechać na Hawaje, do Zimbabwe albo na Madagaskar, ale wszędzie tam akurat lał deszcz. Danny postanowił pojechać na narty w stanie Utah.


I nigdy byśmy się nie spotkali, gdyby nie to, że on miał wypadek na nartach i lekarz kazał mu odpoczywać. Postanowił więc odpocząć w Belize i Panamie, bo to były ostatnie dwa kraje w Ameryce Środkowej, w których jeszcze nigdy wcześniej nie był. A ja zrezygnowałam z pomysłu moknięcia na Madagaskarze i postanowiłam pojechać do Belize, bo był to ostatni kraj w we wszystkich trzech Amerykach, w którym nigdy wcześniej nie byłam.
Prawie tego samego dnia kupiliśmy bilety do Belize. Ja w Warszawie, on w Nowym Jorku.

Tego samego dnia dopłynęliśmy do cudownej wyspy Key Caulker i spaliśmy w tym samym hotelu – nie wiedząc o tym oczywiście, bo wtedy jeszcze się nie znaliśmy.

A potem tego samego dnia wyruszyliśmy na wyprawę do dawnego majańskiego miasta Caracol w dżungli i tam spotkaliśmy się po raz pierwszy. I natychmiast poczuliśmy się tak, jakbyśmy się odnaleźli nawzajem – mimo że przecież nigdy siebie nie szukaliśmy, bo nie wiedzieliśmy o swoim istnieniu.

Cuda się zdarzają!Cuda są częścią życia!Zdarzają się częściej niż przypuszczasz 😊Wszystko prowadzi nas dokładnie tam, gdzie powinniśmy się znaleźć 😊

O tym jak się poznaliśmy i jak spędziliśmy razem pierwsze dwa tygodnie w podróży po Belize, Salwadorze, Gwatemali i Panamie napisałam w książce „Blondynka na Wyspie Zakochanych”.


Po dwóch tygodniach spędzonych razem Danny poleciał z powrotem do Nowego Jorku, ja wróciłam do Salwadoru i stamtąd po kilku dniach poleciałam do Polski. I nie wiedziałam czy kiedykolwiek znów się spotkamy. Choć czułam, że tak będzie 😊

Dziękuję za wszystkie dobre slowa i życzenia :)Będzie wspaniale!!!

Fot. Katarzyna Piwecka

Komentarze

  1. Cieszę się Pani szczęściem. Gratuluję i dołączam się do życzeń szczęścia, jeszcze więcej miłości i wytrwałości w niej. Książkę czytałam i szczerze polecam fanom podróży i ciekawym świata. 🙂 Zgadzam się, a nawet wierzę w to, że cuda się zdarzają. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *