fbpx

Blondynka w samo południe (023) – Na Dzień Kobiet

Samotna kobieta w podróży na koniec świata. Czy pani się nie boi? Czy bycie kobietą przeszkadza i czy podróżowanie jest wtedy trudniejsze?

Często słyszę to pytanie i prawdę mówiąc zawsze mnie to dziwi, bo z mojego podróżniczego punktu widzenia nie jest ważne to jaką bluzkę nosisz, ale to co masz w duszy i w umyśle.

Spotkałam tyle samo odważnych kobiet, co odważnych mężczyzn. Tyle samo tchórzliwych kobiet, co tchórzliwych mężczyzn. Tyle samo uczciwych kobiet, co uczciwych mężczyzn. Tyle samo samodzielnych kobiet, co samodzielnych mężczyzn.

Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma znaczenia czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, ponieważ znaczenie ma to JAKIM jesteś człowiekiem. Czym kierujesz się na co dzień i jaki jest stan twojej siły ducha, ponieważ to właśnie ona jest prawdziwą mocą sprawczą wszystkiego, co się dzieje się.

Kiedy znajdziesz się zatrzaśnięty w podziemnym lochu, sam, zmarznięty, głodny, słysząc w ciemnościach syk węża i chrobotanie galopujących nóg gigantycznych karaluchów, nieważne będzie ile kilogramów wyciskasz na siłowni, ile masz centymetrów wzrostu ani w jakim sklepie kupujesz ubranie.

Jedyne, co się wtedy liczy, to umiejętność opanowania strachu, skoncentrowanie się na racjonalnej ocenie sytuacji i poszukiwaniu skutecznego rozwiązania. Musisz wtedy być w stanie zmobilizować swoją odwagę, wytrwałość, opanowanie, spokój i wewnętrzną siłę. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Tylko to się liczy.

W odpowiedzi na pytanie czy nie przeszkadza mi to, że jestem kobietą, odpowiadam:

– O nie! 🙂 Podróżowanie to najbardziej fascynująca i niezwykła przygoda, która pozwala odkryć w sobie wielką siłę i sprawdzić ją w najbardziej zaskakujących, nieprzewidywalnych i niebezpiecznych okolicznościach.

Wiem z mojego własnego doświadczenia, że każdy człowiek może osiągnąć upragniony cel i żyć zgodnie ze swoimi marzeniami.

Jeżeli bardzo chcesz coś zrobić, skoncentruj się na swoim celu, podwiń rękawy i bierz się do pracy. Każdy buduje swoje życie przy pomocy swojej wewnętrznej siły, a to ile jej masz nie zależy od tego czy jesteś dziewczyną, czy chłopakiem. To zależy tylko od twojej osobowości, charakteru, siły woli i pracy nad sobą. Każda kobieta i każdy mężczyzna jest tak samo siłaczem – jeśli tylko odpowiednio wytrwale będzie trenować swoją wewnętrzną moc.

Działaj, dziewczyno.

Nie pytaj czy ci wolno, tylko po prostu zrób to.

 

Zapraszam dzisiaj na specjalnie wydanie przed Dniem Kobiet 🙂

W siłowniach umysłowych do wygrania będą książki „Wszystko jest dobrze w moim świecie”

Odpowiedzi na zagadki przyjmuję pod adresem blondynka@wp.pl. Proszę przysyłajcie odpowiedzi razem z pełnym  adresem pocztowym.

wszystko-jest-dobrze-3d

Zwycięzcy pierwszej siłowni umysłowej:

 1. Leokadia z Wołczyna
 2. Beata z Gdańska
 3. Ewa z Myszkowa
 4. Adam ze Złotkowa
 5. Anna z Sierpca

Zwycięzcy drugiej siłowni umysłowej:

 1. Marlena z Warszawy
 2. Magda z Kotlina
 3. Wojciech z Pobiedzisk
 4. Justyna z Krzywinia
 5. João z Warszawy

Gratuluję! 🙂

 

BLONDYNKA W SAMO POŁUDNIE – w Open.fm i na WP.pl.

Premierowe audycje w każdą niedzielę od 11.00 do 13.00.

http://open.fm/play/129

 

Audycja będzie powtórzona:

niedziela (dzisiaj) – godz. 19.00
poniedziałek – godz. 9.00, 19.00
wtorek – godz. 11.00, 21.00
środa – godz. 13.00, 23.00
czwartek – godz. 15.00
piątek – godz. 17.00
sobota – godz. 7.00, 15.00
niedziela (za tydzień) – godz. 9.00

Komentarze

 1. To jest magia radia. Słuchając piosenek z płyt nie zawsze zwrócimy na nie uwagę i nie przypadną nam do gustu, a gdy usłyszymy je w radiu wydają nam się fajne. Polubiłam piosenkę Brayana Adamsa „Lay Lady Lay” 🙂

 2. Witam Pani Beato, z przyjemnoscia slucham Pani kanalu i wpadla mi w uchu piosenka ktora zaczyna wydanie na dzien kobiet:). Czy moglaby Pni zdradzic tytul tej hiszpanskiej piosenki? 🙂 pozdrawiam

 3. Dzięki Twojej audycji Beatko odkryłam Basię Trzetrzelewską, o której do tej pory jakoś nigdy nie słyszałam 🙁 I chciałam Ci bardzo podziękować za tę inspirację, bo muzyka Basi jest niesamowita i porywająca. Teraz nie robię nic innego tylko słucham jej płyt!
  Cieszę się bardzo, że znowu można posłuchać Twojego głosu w radiu. Zawsze czekam z niecierpliwością na każdą kolejną niedzielę i chętnie biorę udział w konkursach.
  Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *