fbpx

Bajka o wilku i Czerwonym Kapturku

Uświadomiłam sobie, że to co wiemy dzisiaj o wilkach, to w gruncie rzeczy same nieprawdy pochodzące z bajki o Czerwonym Kapturku. Tymczasem prawdziwy Wilk jest rodzinną, uczciwą, zdrowa istotą, która ma prawo żyć – dlatego proszę, zajmijcie stanowisko i wesprzyjcie akcję WWF Polska na rzecz wilków – http://www.wwf.pl/?18660/Docz-do-watahy-i-chro-wilka

Komentarze

 1. Bardzo prawdziwe i dobre przesłanie przekazała Pani, Pani Beato w Dz. TVN przed godziną. Naturalną rzeczą jest, ze nie przez wszystkich zrozumiane. ;(
  Przesłanie to, tak naprawdę, dotyczy życia wszystkich, niezależnie od płci, w różnych dziedzinach życia, nie tylko samotnego, indywidualnego podróżowania kobiet (niektórzy tak to odebrali) po odległych lądach i w środowisku odrębnych kultur.
  Prawdę tę odkrył również pewien młody człowiek, który jako adept na studenta pojechał po raz pierwszy do dużego miasta. Został okradziony na dworcu, postrzegany przez „dworcowych chuliganów” jako obcy, inny i „nadający się do obrobienia” albo nawet do „pobicia”.
  Wszechświat, jednak dał mu dar zrozumienia „stanu rzeczy” i podjęcia decyzji o zmianie myślenia o sobie i świecie. Udało się i teraz jest świadomym siebie człowiekiem i nie boi się życia. Niepotrzebnych lęków brak.:-)
  Ważne by chcieć zrozumieć przekazywane przez Panią przesłanie w tej wypowiedzi w Dz.TVN.
  Pozdrawiam ze zrozumieniem. 🙂

 2. Bez wilków i innych drapieżników Świat pogrążył by się w ogólnym zatruciu i degradacji, gdyż rolą drapieżników nie jest jedzenie mięsa dlatego, że jest dobre, tylko dlatego, że eliminują one stworzenia chore słabe i nieżywe. W sytuacji, gdy człowiek w swej arogancji i ignorancji pozbawi drapieżniki terenów łowieckich, czyli pokarmu to incydentalnie dokarmiają się one zwierzętami hodowlanymi. Szkody spowodowane przez drapieżniki mają się nijak do szkód jakie wyrządza człowiek w przyrodzie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *