fbpx

Blondynka w podróży

Dzisiaj zapraszam Was do Japonii, gdzie trwa właśnie najważniejszy i najbardziej świąteczny tydzień w roku zwany Złotym Tygodniem. Złoty Tydzień zaczął się 29 kwietnia od rocznicy urodzin cesarza Hirohito, który był najdłużej panującym cesarzem Japonii (1926 – 1989), dzisiaj znanym pod przydomkiem Shōwa, co można przetłumaczyć jako „Cesarz czasów oświeconego pokoju”. Dzisiejsza niedziela 3 maja jest japońskim świętem konstytucji, we wtorek 5 maja przypada japoński Dzień Dzieci, a przez cały tydzień trwa festiwal kwitnących wiśni, czyli słynne japońskie hanami. Opowiem o mojej wyprawie do Japonii, podczas których szukałam kwitnących drzew wiśniowych, co nie zawsze było łatwe 😊 „Blondynka w podróży”, Radio Kolor.

            Radia Kolor można słuchać na 103FM, w internecie na radiokolor.pl oraz przez aplikację mobilną 😊 Do usłyszenia o 10.00 rano! 😊

Zobacz galerię fotografii z Japonii

Komentarze

  1. Mam i czytałam „Blondynkę w Japonii”. Bardzo dużo zdjęć jest tam zamieszczonych, które mówią wiele o kulturze Japonii. A te wygrzewające się małpki (chyba Makaki) w gorących źródłach, wspaniały widok. Hanami również warte zobaczenia. Ciekawy kraj choć nie tani.

  2. Z przyjemnością słuchałam audycji w radiu kolor i chętnie tez sięgnę po książkę . W tym roku moja chęć odwiedzenia Japonii została „ zatrzymana”, ale nie ma przypadków, wiec wykorzystam dany mi czas na jeszcze lepsze poznanie tego kraju :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *