fbpx

Zrób coś trudnego!

Wiedziałam, że będzie padać. Nad rzeką wzbierała sina fala chmur, czułam deszcz w powietrzu. Włożyłam długie spodnie, koszulę z długimi rękawami, wzięłam butelkę z wodą i latarkę, i poszłam do dżungli. Mam plaszcz przeciwdeszczowy, moglam też zostac w bezpiecznym schronieniu, ale tym razem chciałam to zrobić inaczej. Tak jak robią to Indianie. Chciałam poczuć się jednoscią z dżunglą, z deszczem, z naturą. Świadomie wybrałam zrobić coś trudnego, coś co nie jest przyjemne, co wymaga wysilku i dostosowania się do okoliczności.
Lało przez ponad dwie godziny. Już po kilku minutach byłam mokra na wskroś. Mokra koszula lepiła się do pleców, deszcz splywał po twarzy, w kaloszach chlupotała woda. I szliśmy dalej! Przez bloto, śliskie pnie drzew, potoki, strome zbocza do góry i w dół, między ciasno splątanymi roślinami, z których spadały zaskoczone owady i dodatkowe krople wody.
Po dwóch godzinach zaczęło zmierzchać. Coraz trudniej było zobaczyc ścieżynkę szerokości jednej stopy. Ale nie zapaliliśmy latarek – mój przewodnik i ja, szliśmy w coraz bardziej gęstniejacej ciemności polegając coraz bardziej na instynkcie niż na tym co zobaczą oczy. Ufając w to, że dżungla nas prowadzi. I że nie bedzie tej samej nocy po tej samej trasie prowadziła żadnego jadowitego węża 🙂
Po ponad trzech godzinach dotarlismy do obozowiska. Mokrzy, zmęczeni i szczęśliwi.
I o to właśnie chodzi!
Warto zrobić czasem coś trudnego! Warto zrobic coś, co budzi twój lęk, co zmusza cię do sięgnięcia do swojej wewnętrznej siły.
Życie jest zbiorem nieoczekiwanych zdarzeń. Kiedy ćwiczysz swoją wewnętrzną moc na co dzień, kiedy trenujesz wychodzenie ze strefy komfortu, łatwiej będzie ci poradzić sobie z przeszkodami, które niespodziewanie pojawią się w życiu.
Zrób coś trudnego!
Podejmij wyzwanie!
Przy najbliższej okazji wybierz to, co budzi twój lęk i zmusza cię do wysiłku. Kiedy masz odwagę opuścić wygodną strefę komfortu, życie przynosi ci w nagrodę same cuda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *