fbpx

Wyprawa do Imperium Inków w Peru

To jedno z moich ukochanych miejsc na Ziemi. Pełne magii, świętych gór apu, inkaskich rytuałów i zapachu liście koki. Serdecznie zapraszam na wspólną wyprawę do Peru szlakiem Imperium Inków. Będziemy w Cuzco, Machu Picchu, na jeziorze Titicaca, w kanionie Tinajani, w tradycyjnej kopalni soli i Świętej Dolinie Inków.

termin: 4 – 19 września 2023 r.

Program

Dzień 1           Warszawa – Lima

Lot do Limy. Po przylocie i odprawie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i  odpoczynek po podróży.

Dzień 2           Lima – spacer w centrum historycznym miasta

Lima w epoce kolonialnej była największym miastem w Ameryce Południowej i chlubiła się najokazalszymi domami arystokracji, klasztorami oraz kościołami. Do dziś królewski rozmach i przepych kolonialnych budowli urzeka swym nieprzemijającym pięknem. Przejdziemy z Placu San Martin, przez Plac Główny na targowisko. Tu każdy ma czas na zakupy i samodzielny spacer po mieście.

Dzień 3           Lot do Cusco, odpoczynek i aklimatyzacja

Lecimy do Cusco. Ponieważ dość gwałtownie zmieniliśmy wysokość (Cusco leży na 3400 metrach n.p.m.), mamy czas na odpoczynek i aklimatyzację.

Dzień 4           Święta Dolina Inków

Wyjazd do Świętej Doliny Inków leżącej nad rzeką Urubamba. Na jej końcach wyrosły dwa słynne inkaskie miasta: Pisac i Ollantaytambo. Współczesne Pisac jest pełne życia i gwaru, znane z odbywających się tu targów sztuki rękodzielniczej. Czas wolny możemy spędzić na targowisku. Następnie jedziemy do Ollantaytambo. Po zakwaterowaniu jest czas na spacer po miasteczku.

Dzień 5           Aguas Calientes

Z samego rana zwiedzamy kompleks budowli inkaskich w Ollantaytambo, a następnie jedziemy na pobliską stację kolejową. Tu wsiadamy do pociągu do Aguas Calientes, współczesnego miasteczka wyrosłego u stóp Machu Picchu. Po południu czas wolny.

Dzień 6           Machu Picchu – zwiedzanie ruin miasta Inków

Z hotelu wyruszamy po wczesnym śniadaniu. Zwiedzamy ruiny miasta (czas zwiedzania to 3 godz.). W drodze powrotnej do Aquas Calientes, spacer równiną Mandor Pampa, wśród bujnej roślinności lasu mglistego, do wodospadu Mandor.

Dzień 7           Szczyt Machu Picchu

Ponownie wczesna pobudka – dzisiaj wejście na szczyt Machu Picchu, z którego rozpościera się panoramiczny widok na arcydzieło Inków. Po powrocie do miasteczka czas na zakupy, chętni mogą skorzystać z kąpieli w gorących źródłach.

Dzień 8           Powrót do Cusco – zwiedzanie miasta

Poranny pociąg do Ollantaytambo. W drodze powrotnej do Cusco zwiedzamy tarasy solne w Maras oraz odwiedzamy warsztat tkacki w Chinchero, gdzie kobiety pokażą cały proces – czyszczenie wełny, barwienie naturalnymi metodami, tkanie.

Dzień 9 i 10    Cusco – zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta – w planie: muzeum inkaskie, twierdza Sacsayhuaman wpisana na listę UNESCO, skąd rozciąga się imponujący widok na miasto; w centrum: Plaza de Armas z Katedrą i kościołem jezuitów La Compania; spacer do Qorikanchy, kompleksu inkaskich świątyń, na których został wybudowany kościół i klasztor Dominikanów; wizyta na targowisku. Przez dwa dni pobytu będzie również czas na odkrywanie uroków Cusco na własną rękę.

Domy zbudowane z trzciny na wyspie na jeziorze Titicaca, Peru

Dzień 11         Cusco – Sicuani. Tęczowa Góra Vinicunca

Wyruszamy z Cusco po wczesnym śniadaniu. Przejazd, do miejsca, skąd rozpoczniemy trekking, zajmie ok. 3h. Choć sam szlak nie jest trudny technicznie, to może być wymagający fizycznie, ponieważ osiągniemy wysokość ponad 5000 m n.p.m. Po drodze widoki na przełęcz z tęczową górą, na zboczach doliny i wzdłuż strumieni na stada lam i alpak. Po zejściu czas na obiad i przejazd na nocleg do Sicuani. 

Dzień 12         Sicuani – Puno. Kanion Tinajani

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejeżdżamy przez przełęcz La Raya położonej na wysokości 4335 m n.p.m.. Przed nami piękny widok na ośnieżone szczyty andyjskie. Po około 3 godzinach docieramy do kanionu Tinajani. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają odkrywać niezwykłe, naturalne krajobrazy. Na ponad 200 hektarach znajdziemy imponujące i gigantyczne formacje skalne z piaskowca, który nadaje tej przestrzeni charakterystyczny czerwonawy kolor. Przez wąwozy kanionu przepływa rzeka Pacobamba. Całość wprawia w zachwyt.

Jadąc z kanionu do Puno zatrzymujemy się jeszcze przy Chullpas de Sillustani. To miejsce z ponad 90 grobowcami w formie wież (chullapas) pochodzącymi z czasów preinkaskich.

Dzień 13         Jezioro Titicaca – Wyspa Taquile

Wypływamy na największe w Ameryce Południowej i najwyżej położone żeglowne jezioro świata. Docieramy na wyspę Taquile. Obowiązujące tu zasady społeczne i moralne, lokalna ludność, zwana Taquileños, doceniona za pielęgnowanie własnego dziedzictwa przez UNESCO sprawiają, że jest to miejsce, które warto poznać. Spacerujemy brukowanymi, krętymi uliczkami tutejszych wiosek (najwyższa leży na wysokości prawie 4 tys. m n.p.m.) cały czas mając przed oczami piękne widoki na Titicaca oraz na inne sąsiednie wyspy.

Dzień 14         Lot do Limy

Przejazd na lotnisko w Juliaca i lot do Limy. Transfer do hotelu w dzielnicy Miraflores.

Dzień 15 – 16 Wylot do Polski

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Bezdroża Peru, fot. Beata Pawlikowska

Cena wyjazdu: 13 400 PLN

Bilet lotniczy* (płatny dodatkowo, rezerwacja i wykup we własnym zakresie; na Państwa życzenie możemy pomóc w założeniu rezerwacji lotniczej; ostateczna cena biletu podawana jest w dniu założenia rezerwacji)

Harmonogram wpłat

I wpłata (przy zapisie): 4 000 PLN

II wpłata (30 dni przed datą wyjazdu): 9 400 PLN

Dodatkowe, opcjonalne koszty

ubezpieczenie kosztów imprezy: 400 PLN

ubezpieczenie kosztów imprezy z rozszerzeniem COVID-19 i kwarantanna: 630 PLN

pokój 1-osobowy: 2 200 PLN

Kolory Peru, fot. Beata Pawlikowska

Cena wyjazdu zawiera:

udział i opiekę Beaty Pawlikowskiej (spotkanie z grupą w hotelu w Limie)

przeloty na trasach: Lima – Cusco, Juliaca – Lima

bilety na pociąg Ollantaytambo-Machu Picchu Pueblo oraz powrotny do Ollantaytambo

prywatny transport wg programu oraz transfery z/na lotniska

zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3*

posiłki: śniadania w dniach 2 – 15 (w wybranych dniach z uwagi na wczesną porę mogą to być tzw. breakfast box’y) oraz obiad w dniu 13

opłaty wstępów

opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania

ubezpieczenie turystyczne

składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena wyjazdu nie zawiera:

biletu lotniczego na trasie Warszawa – Lima – Warszawa

dodatkowych posiłków

napojów do posiłków i alkoholi

napiwków i wydatków własnych

Kontakt

Tatiana Chylińska: tatiana@authentictravel.pl, tel. +48 781 630 100

Beata Pawlikowska: beata@beatapawlikowska.com

Z uwagi na charakter wyprawy możliwe są nieznaczne odstępstwa od programu, nie wpływające jednakże na jego zasadniczy kształt i jakość.

Komentarze

  1. Taka podróż z Panią Beata coś niesamowitego,to wręcz niezapomniana przygoda zycia. Cudowny pomysł,teraz tylko zebrać pieniążki i w droge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *