fbpx

Wtorek 9 lutego

Nałóg nie jest Twoim wyborem ani winą. Nałóg jest przywiązaniem pewnej części Twojego umysłu do określonego zachowania. Nałóg posiada Ciebie, a nie odwrotnie.

Jest to szlak przesyłu informacji stworzony przez Twój mózg, który mówi: „Jeśli otrzymam więcej tej substancji, będę się czuł lepiej”. Niezależnie od tego czy to jest prawda, a nawet więcej: mimo tego, że to jest kłamstwo. Ta jedna część Twojego mózgu wierzy w to i zmusza inne części mózgu do powtarzania zachowań, które nazywa się kompulsywnymi. To oznacza, że Twój racjonalny umysł chwilowo nie ma nad nimi kontroli.

Tę kontrolę mozna odzyskać. Nie stanie się to w ciągu jednego dnia ani tygodnia. Przygotuj się raczej na stopniowy, powolny proces, który będzie najpiękniejszą podróżą Twojego życia.

Znajdź mityng AA online – w dowolnym języku i miejscu na świecie. Zaufaj ludziom, którzy znaleźli drogę do wolności od nałogu i rób to, co Ci poradzą. Nie krytykuj, nie osądzaj, nie mów, że to nie działa. To działa i jest to najbardziej skuteczny sposób na wyjście z nałogu.

Kocham Cię, Twoja B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *