fbpx

Wewnętrzna moc

Szczęście nie zależy od tego jak wyglądasz, tylko raczej od tego jakie jest twoje nastawienie do siebie jako człowieka. Piękno nie zależy od tego ile masz lat, kilogramów albo centymetrów w talii. Piękno jest sumą twoich emocji, myśli i wewnętrznej mocy, która rozświetla cię od wewnątrz.

            A wiesz czym jest ta tajemnicza wewnętrzna moc? To bardzo proste i myślę, że znasz to z własnego życia.

            Pamiętasz jak czasem czułeś się pełen życia? Sensu, spełnienia, nadziei, radości. Miałeś w sobie przyjemną, ciepłą jasność, w której blasku wszystko wyglądało dobrze. Nawet to, co wcześniej budziło twój lęk, teraz było oswojone i przyjazne.

            Ta jasność połączona z dobrem i życzliwością to miłość. Miłość rozumiana nie jako coś łączącego dwie osoby, tylko miłość jako stan umysłu, serca, duszy, w którym skąpać może się cały świat, łącznie z tobą.

            Taka miłość jest naturalnym stanem każdego z nas i pojawia się wtedy, kiedy znikają emocje wywołane przez nawykowe myśli, które z przyzwyczajenia intepretują rzeczywistość w pewien określony sposób. To jest miłość, która pojawia się wtedy kiedy przestajesz osądzać siebie na podstawie wcześniej zapisanych w tobie uwarunkowań i patrzysz na siebie bez uprzedzeń. Bez lęku, bez krytycznego porównywania, bez chęci udowodnienia czegoś ani pogrążenia siebie we wcześniej przyjętych jako prawdę myślach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *