fbpx

Świąteczny list

Kochany Boże!

Marzy mi się świat, w którym ludzie nie ścinają milionów drzew i nie zabijają milionów karpi, żeby uczcić narodziny Syna Bożego. Czy nie o tym mówi przykazanie „Nie zabijaj”? Nie jest przecież napisane „Nie zabijaj ludzi”, tylko ogólnie, w ogóle „nie zabijaj” – ani choinek, ani ryb, ani jagniątek, ani żadnej innej istoty.

Marzy mi się świat, w którym ludzie karmią się nadzieją zamiast złem. Taki świat, kiedy do śniadania z radia płynie prawda zamiast polityki, a w telewizji pokazuje się tyle samo dobra, co zła, a może nawet więcej, bo przecież wiadomo, że to, na czym się najbardziej koncentrujemy, rośnie w siłę i staje się coraz większe.

Marzy mi się też, Kochany Boże, że ludzie dostrzegą Ciebie w każdej żywej istocie i będą Cię kochać poprzez czynienie dobra. Czy nie o tym właśnie mówiłeś? „Zło dobrem zwyciężaj”. Nie złością, ani zemstą, ani wskazywaniem winnych. „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj”. Marzy mi się świat kiedy to będzie napisane na drzwiach każdego kościoła, szkoły, sejmu, parlamentu, biura, fabryki i domu.

Czekamy na Ciebie, Kochany Przyjacielu. Ubierz się ciepło, bo dużo śniegu spadło i trzyma mróz. Do zobaczenia Tutaj, w tym cudownym świecie, w którym razem z Tobą mieszka tyle nadziei. Dziękuję ❤❤❤❤❤

Komentarze

  1. Pani Beato Kochana
    Bardzo, bardzo dziękuję za te piękne słowa. Czuję się tak jakby Pani wyjęła je wprost z mojej głowy i duszy. Są piękne, wyjątkowe, chwytające za serce. Podpisuję się pod nimi obiema rękami.

    Bunt przed zabijaniem czułam zawsze. Teraz mam 66 lat. Gdy byłam dzieckiem a ojciec zbijał karpia na Wigilijną kolację zawsze płakałam a potem nie chciałam go jeść. Bolało mnie gdy wszyscy się ze mnie śmiali. Mimo upływu lat teraz też spotykam się ze śmiesznością ale nie jem karpia. Bardzo cieszę się że zmienia się mentalność ludzi i są takie osoby jak Pani.
    Dziękuję. Pozdrawiam. Życzę Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości i szacunku do wszystkiego co żyje.

  2. Marzy mi się też, Kochany Boże, że ludzie dostrzegą Ciebie w każdej żywej istocie i będą Cię kochać poprzez czynienie dobra. Czy nie o tym właśnie mówiłeś? „Zło dobrem zwyciężaj”. Nie złością, ani zemstą, ani wskazywaniem winnych. „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj”.

    Piękne Słowa !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *