Rok dobrych myśli – kalendarz 2022

Długo czekałam na ten moment i z radością ogłaszam, że najnowszy kalendarz z serii ROK DOBRYCH MYŚLI na 2022 roku właśnie się ukazał! W przyszłym roku naszym zwierzęciem opiekuńczym będzie ZŁOTY SŁOŃ – symbol niezłomnej siły, wytrwałości, mądrości i łagodności. W kalendarzu – jak zwykle dobre słowa na każdy dzień w roku, przepisy kulinarne, a także – po raz pierwszy – żółte kartki, afrykańskie przysłowia i fragmenty książek do poczytania! Już można zamawiać na Empik.com, w zeszłym roku nie dla wszystkich starczyło 😊

Nawet najbardziej gorący gniew nie ugotuje ci bulwy yam” – przysłowie afrykańskie. Nawet słuszny gniew nie rozwiązuje problemu i jest złym doradcą. Zamiast koncentrować się na tym, że jesteś zła, lepiej na spokojnie zająć się znalezieniem najlepszego rozwiązania.

Nie mów dziecku, żeby nie dotykało gorącej lampy. Lampa sama mu to powie” – przysłowie afrykańskie. Dzieci – i dorośli – najlepiej uczą się przez doświadczenie. Czasem warto pozwolić, żeby ktoś się sparzył (dosłownie i w przenośni), żeby wyciągnął wnioski i zapamiętał tę lekcję na całe życie.

W najnowszym kalendarzu na 2022 rok zamieściłam moje ulubione przyslowia przywiezione z Afryki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *