fbpx

Oszustwo

Kilka dni temu ktoś włamał się na moje konto na Facebooku i założył cztery kampanie reklamowe po 25 000 złotych każda. Na szczęście po pewnym czasie Facebook wychwycił nietypowe zachowanie na moim profilu i zablokował kampanie, choć oszuści zdążyli wydać z mojego konta prawie pięć tysięcy złotych. Piszę o tym po to, żeby przypomnieć Wam, że:

  1. Warto często zmieniać hasło do ważnych miejsc, takich jak portale społecznościowe, skrzynka pocztowa czy bank.
  2. Warto sprawdzić historię logowania na swoją stronę. Na moim koncie odkryliśmy, że jest tam zalogowany ktoś z Arabii Saudyjskiej.
  3. Warto od czasu do czasu zajrzeć na stronę ustawień swojego konta. Ja ku swojemu zdumieniu odkryłam, że do mojego profilu podpięty był nieznany adres mailowy.
  4. Ostatnio ktoś stworzył fałszywy profil podszywający się pod moją osobę i wykorzystujący bezprawnie moje fotografie. Pamiętajcie, żeby nie klikać w podejrzane linki i nigdy nie wierzcie w historie o tym, że „z dnia na dzień można się wzbogacić”.

Sieć internetowa została stworzona dla dobra ludzkości, umożliwiając szybkie przekazywanie informacji i możliwość połączenia z osobami na drugim końcu świata. W naszym dziwnym świecie zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce wykorzystać to dla własnych nieuczciwych celów. Jeśli chcemy, żeby świat był wolny od kłamców, oszustów i naciągaczy, musimy zacząć od siebie. Każdy ma czasem pokusę, żeby skłamać albo zrobić coś, o czym wie, że raczej nie powinien tego robić. Jeśli umiesz powstrzymać tę pokusę i pozostać 100% uczciwy, tworzysz na świecie energię uczciwości i dobra, która udziela się innym. To znaczy, że jeśli świadomie wybierzesz uczciwość zamiast małego kłamstewka, tym samym zatrzymasz kogoś przed popełnieniem dużego oszustwa. Każdy z nas ma ogromną moc wpływania na losy świata. Wybieraj świadomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *