fbpx

Czy tego właśnie chcesz?

Moje życie zmieniło się wtedy, kiedy zaczęłam podejmować świadome decyzje. Pamiętam jak kiedyś wypijałam kilka kieliszków wina, żeby poczuć się lekko i odważnie, poczuć się kimś innym, kimś lepszym niż naprawdę byłam. Zatrzymywałam się w łazience, żeby spojrzeć na siebie w lustrze. Widziałam zarumienioną twarz, szkliste oczy, czerwoną szminkę i pytałam siebie: – Czy tego właśnie chcesz?

Patrzyłam na siebie trzymając się blatu, żeby utrzymać równowagę, czując jak tracę kontrolę nad ciałem, które staje się dziwnie miękkie, niestabilne i obce.

Nie byłam sobą. Znikły wszystkie myśli, szczere pragnienia, prawdziwe życie. Został tylko niewyraźny szum i mgła miłej nieważkości.

– Czy tego właśnie chcesz? – pytałam siebie. – Czy chcesz tak żyć?

I chociaż w tamtej chwili nie byłam w stanie udzielić sobie jasnej odpowiedzi, bo nie pozwalał na to upojony alkoholem umysł, to w głębi duszy czułam, że chcę czegoś innego. Chcę prawdy. Chcę prawdziwej odwagi, prawdziwej radości, prawdziwego życia.

Moje życie zmieniło się wtedy kiedy zaczęłam podejmować świadome decyzje. Zamiast odruchowo robić to co inni, pytałam siebie:

– Czy to jest dla mnie dobre? Czy ja tego naprawdę chcę? Czy chcę żyć w taki sposób?

Na tym się skoncentrowałam i zaczęłam wprowadzać małe zmiany, z których z czasem urosły wielkie korzyści. Przestałam pić alkohol, jeść mięso, palić papierosy, przestałam jeść przetworzoną żywność i cukier, nocami oglądać filmy i spędzać cały dzień przed komputerem. Zaczęłam chodzić na spacery, jeździć na rowerze, wysypiać się, pić wodę, jeść warzywa i owoce, czytać inspirujące książki. Zaczęłam opiekować się sobą i kochać siebie bezwarunkowo.

To wszystko zmieniło. Z najbardziej samotnego człowieka na świecie stałam się jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie.  Wiem z własnego życia, że taka przemiana jest możliwa.

Spróbuj dzisiaj od prostego pytania:

– Czy to jest dla mnie dobre? Czy chcę tak żyć?

Komentarze

  1. W samo sedno:)
    Uwielbiam te życiowe wypowiedzi wynikające z doświadczenia , a ponieważ łączy nas wiele doświadczeń często tak trafnie ubrane myśli w słowa oddają to co dokładnie czuje – dlatego szczerze dziękuje za wszelkie myśli uwagi i spostrzeżenia 🙂
    Pozdrawiam serdecznie i życzę tylko tego co
    Najlepsze 😍🥰😘

  2. Świetny artykuł. Kwintesencja i prosta metoda na wprowadzenie małych, acz Wielkich zmian w swoim życiu. Bardzo cenię Pani otwartość i dystans do siebie. Dziękuje 🌺

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *