fbpx

Czy brakuje ci szczęścia?

Jeśli w cudny wiosenny dzień nie czujesz szczęścia, dopuść do siebie wszystkie skrywane emocje. Może pojawi się smutek, może obawa i lęk, może stres albo niepokój, może rozczarowanie albo zazdrość. Cokolwiek to będzie, pokazuje ci prawdę o tym, co dzieje się w twoim umyśle. Emocje są jak powiewające na wietrze kolorowe chorągwie. Warto sprawdzić kto je niesie 😊 Zapytaj siebie:

1. Co czuję? Nazwij to uczucie po imieniu, możliwie najbardziej precyzyjnie jak potrafisz.

2. Pozwól sobie całkowicie poczuć tę emocję, aż do łez.

3. Zapytaj siebie: Skąd wzięło się we mnie to uczucie? Co takiego zdarzyło się, że obudziło we mnie takie te emocje?

4. Czy jest coś, co mogę zrobić teraz, żeby naprawić sytuację, która przyczyniła się do powstania tych uczuć? Jeśli tak, co to jest i w jaki sposób mogę się za to zabrać?

5. Jeśli nie, to czy mój umysł z przyzwyczajenia przypisuje czemuś nadmierną wagę? Czy martwię się na zapas? Czy stresuję się czymś, co jest poza moją kontrolą?

6. Puść to, co jest niepotrzebne. Puść martwienie się na zapas, wymyślanie najgorszych scenariuszy, nadmierne przejmowanie się problemami innych osób albo tym co ktoś powiedział. Zatrzymaj się, potrząśnij ramionami, głową, tułowiem, nogami, tak jakbyś strząsał z siebie zbędny ciężar. I powiedz głośno do siebie: Puszczam to! Uwalniam się od nadmiernego obciążenia.

7. Rozejrzyj się dookoła i zobacz co świat chce ci dzisiaj pokazać. Znajdź piękno i dobro. Aksamitne płatki czerwonych maków, maleńkie jabłka na jabłoni, rozśpiewany czarny kos z pomarańczowym dziobem, pachnące truskawki, obłok w kształcie serca na niebie.

Czy pamiętasz po co jesteś tu na Ziemi?… ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *