fbpx

008 Blondynka na dachu

Siedzę na dachu mojego domu, gdzie mam najlepszy zasięg. Nie w studiu przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, skąd zwykle prowadzę program. Jestem w domu, ponieważ nieoczekiwanie dwa dni temu okazało się, że znam kogoś, kto zna kogoś, u kogo wykryto wirusa. Zostałam więc objęta kwarantanną ze skutkiem natychmiastowym. Dlatego weszłam na dach, żeby zabrać Państwa dzisiaj do kilku najbardziej niezwykłych domów, jakie widziałam podczas podróży po świecie. Zajrzymy do domu rodzinnego Paula McCartneya w Liverpoolu, do domu chilijskiego poety Pablo Nerudy, do dwóch domów Ernesta Hemingwaya na Kubie i na wyspie Key West w Stanach Zjednoczonych oraz do Pałacu Potala w Tybecie, który był zimową siedzibą Dajalamy.

            W galerii fotografii przygotowałam zdjęcia, które pokazują domy w różnych częściach świata: masajską chatę w Kenii, indiańską chatę nad Orinoko, dom z trzciny na jeziorze Titicaca, jurtę na stepach w Mongolii.

Dom Masajów na sawannie, Kenia

Na zdjęciu: pod rodzinnym domem Paula McCartneya przy Forthlin Street 20 w Liverpoolu 🙂

Blondynka w Trójce, program III Polskiego Radia, godz. 11.00 – 13.00, do usłyszenia 🙂 

Valparaiso – pełen fantazji i kolorów port nad Oceanem Spokojnym w Chile. Ulubione miasto chilijskiego poety Pabla Nerudy, gdzie znalazł swój wymarzony dom na jednym z 42 wzgórz.

Komentarze

  1. Końcówka audycji przepiękna 🙂 Dziękuję za dzisiejszą audycję i przyjemną muzykę w niej zawartą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *