001 W Imperium Inków

            Dzisiaj jest pierwszy dzień lata 😊 Jednocześnie to jest też pierwszy dzień zimy 😊 I najbardziej fascynujące jest to, że oba te stwierdzenia są prawdą, ponieważ zarówno w porach roku, jak i w życiu wszystko zależy od perspektywy, z jakiej się patrzy.

            Lato zaczyna się dzisiaj na półkuli północnej.

            Na półkuli południowej, czyli poniżej równika dzisiaj zaczyna się zima.

            W dawnym Imperium Inków to był czas festiwalu Inti Raymi organizowanego na cześć Boga Słońca, przesilenia zimowego i rozpoczęcia. Nowego Roku. W najbliższą środę, 24 czerwca, festiwal Inti Raymi po raz kolejny rozpocznie się na ulicach Cuzco, stolicy Imperium Inków. Całe miasto wypełni się inkaskimi wojownikami, kurierami i rolnikami, władca będzie siedział na złotym tronie niesionym w lektyce, będą lśniły złote ozdoby, pióra i niezwykłe kolory peruwiańskiego świata.

            Zapraszam dzisiaj do Imperium Inków w Peru! Będą dwie niedzielne siłownie umysłowe z nagrodami 😊

          Program III Polskiego Radia, godz. 11.00 – 13.00, do usłyszenia!

ZOBACZ FILM Z MACHU PICCHU
ZOBACZ GALERIĘ FOTOGRAFII
ZOBACZ PRZEPIS NA ZUPE Z KASZY QUINOA
ZOBACZ JESZCZE JEDNĄ GALERIĘ FOTOGRAFII Z PERU

Komentarze

  1. Pani Beato, z przyjemnością słuchałam Pani audycji, opowieści, muzyki. Cieszę się, że jest Pani w Trójce. Dziękuję za inspirację, dobrą energię, wiedzę. Wszystkiego dobrego.

  2. Cieszę się, że muzyka pozostała w pani stylu. Miło było usłyszeć „Blue bird” 🙂 Jedną z piosenek, które kojarzą mi się z panią. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.