fbpx

Pięć kroków do zdrowia – dzień drugi.

Na jeden dzień w tygodniu zrezygnuj z mięsa i jego wyrobów. Mięso jest ciężkostrawne i obciąża organizm, bo do jego strawienia potrzeba dużo energii i czasu. Jeden dzień bez mięsa pozwoli organizmowi oczyścić się od środka. Poczujesz się lżej, będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie. W dniu bez mięsa zjedz posiłek zawierający błonnik, który jak szczotka wymiata zalegające w przewodzie pokarmowym resztki. Idealnie robi to brązowy, pełnoziarnisty ryż 🙂

Zwierzęta trzymane w hodowlach przemysłowych sa karmione syntetyczną karmą z dodatkierm hormonów wzrostu, antybiotyków, żyją bez dostępu do świeżego powietrza i słońca, są więc zestresowane i nieszczęśliwe – jak każde żywe stworzenie trzymane w niewoli. W ich mięśniach i ciele znajdują się hormony stresu i toksyczne substancje, które na pewno nie są dla ciebie pożyteczne ani odżywcze.

Jeżeli lubisz mięso, wybieraj tylko mięso pochodzace z ekologicznych hodowli, gdzie zwierzeta mogą swobodnie chodzić, karmić się życiodajną siłą słońca i jeść to, co jest dla nich naturalne (czyli trawę i zioła w przypadku krów, ziarno w przypadku kur).
Przemysłowe hodowle to źródło cierpienia dla zwierząt i chorób dla ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *