fbpx

Fundacja Wiedza i Nadzieja

Bardzo Wam dziękuję za dotychczasowe wsparcie! Podnieśliśmy wspólnie jeden mały kamyk, teraz razem zbudujemy wielką górę mądrości, dobra i miłości!

W środę zarejestrowałam Fundację Wiedza i Nadzieja u notariusza. Teraz pozostaje wpisanie do rejestru KRS, co nada fundacji oficjalną moc prawną. Do  czasu otrzymania oficjalnego potwierdzenia z sądu musimy czekać z rozpoczęciem działalności. To nie oznacza, że odpoczywamy, wprost przeciwnie. Minione tygodnie były pełne bardzo intensywnej pracy po kilkanaście godzin dziennie – żeby przygotować wszystkie dokumenty, ustalić tryb działania, wysłać pisma zapraszające do Rady Naukowej Fundacji, która będzie wspierała nas merytorycznie. Prawie gotowa jest już strona internetowa, dzięki grafikowi, który zaoferował, że zrobi ją dla nas bezpłatnie, a ja w każdej wolnej chwili wypełniam stronę treściami.

Fundacja będzie się utrzymywała z publicznego wsparcia. Będziemy tłumaczyć i publikować najnowsze artykuły naukowe oraz książki, przeprowadzać wywiady z lekarzami i naukowcami dotyczące najnowszych, holistycznych sposobów leczenia problemów psychicznych. Na rozmowę zgodziła się już m.in. Joanne Greenberg, która została wyleczona ze schizofrenii wyłącznie przy pomocy psychoterapii. O Joanne opowiedziałam więcej w tym filmie.

Wszystkie środki z trwającej wciąż zbiórki https://zrzutka.pl/ypv6tf zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji Wiedza i Nadzieja Będziemy przypominać o tym, że zawsze jest nadzieja i nieść wiedzę umożliwiającą zdrowienie.

Bardzo Wam dziękuję za dotychczasowe wsparcie! Podnieśliśmy wspólnie jeden mały kamyk, teraz razem zbudujemy wielką górę mądrości, dobra i miłości!

Mam zaszczyt przedstawić osoby znajdujące się w Radzie Fundacji oraz Radzie Naukowej Fundacji. Listy te jeszcze się zapełnią, czekamy na odpowiedzi od kilku lekarzy i naukowców.

Rada Naukowa Fundacji:

  • Dr Pesach Lichtenberg, lekarz psychiatra, były dyrektor Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i dyrektor zamkniętego oddziału szpitala psychiatrycznego. Założyciel i dyrektor Soteria Israel, organizacji non-profit, która zapewnia domową, dobrowolną alternatywę dla hospitalizacji psychiatrycznej w celu wyzdrowienia z ostrej psychozy i innych stanów ekstremalnych.
  • Dr Dainius Pūras, psychiatra, profesor i kierownik Centrum Pediatrii Społecznej Psychiatrii Dziecięcej na Uniwersytecie Wileńskim, wykłada na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wileńskiego na Litwie. Były specjalny sprawozdawca ONZ ds. prawa do zdrowia fizycznego i psychicznego (2014-2020). Jest także profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Essex (Wielka Brytania) oraz Wybitnym Gościem (Honored Speaker) w O’Neill Institute for National and Global Health Law, Georgetown University (USA). Jako lekarz pełni funkcję konsultanta w Centrum Rozwoju Dziecka w Wileńskim Szpitalu Uniwersyteckim.
  • Dr Aleksandra Pajak, PhD Senior Laboratory Research Scientist, specjalizująca się w ekspresji genów mitochondrialnych i syntezie białek we Francis Crick Institute w Londynie. Wolontariuszka na infolinii Fundacji charytatywnej SANE w Londynie oraz szkolony ratownik udzielający pierwszej pomocy zdrowia psychicznego (Mental Health First Aiders -MHFAiders®) w miejscu pracy. 
  • Katarzyna Parzuchowska, Trener i Specjalista ds. Komunikacji w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola. Trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Twórczyni i koordynatorka projektu Standardów Opieki Psychiatrycznej (od 2017). Osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Rada Fundacji:

  • Mec. Maciej Zaborowski z kancelarii prawnej Kopeć & Zaborowski
  • Dr Radosław Stupak, psycholog z Katedry Psychologii Wspomagania Rozwoju Człowieka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
  • Iwona Dukielska, wolontariuszka, znakomita organizatorka.

Jeżeli chcielibyście się przyłączyć do działań Fundacji – serdecznie zapraszam. Potrzebujemy mądrych, światłych i o dobrych sercach lekarzy, terapeutów i naukowców, którzy zechcą wspomagać Fundację swoją wiedzą i doświadczeniem. kontakt@fundacjawin.pl

Zapraszam do wsparcia zrzutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *