fbpx

002 Najlepsze owoce świata

            Najlepsze czereśnie jadłam na Tasmanii, najsłodsze ananasy można zjeść na Borneo, w Peru i na Hawajach, najsmaczniejsze banany znalazłam w Kolumbii i Brazylii, ale najlepsze na świecie truskawki są tylko w Polsce!

            Zapraszam dzisiaj na wydanie owocowe, w którym opowiem o niezwykłych owocach, jakie spotkałam podczas podróży po świecie. Zajrzymy do Malezji, Tajlandii i Birmy z  durianem, który ma tak odrażający zapach, że prawo zabrania wnoszenia go do komunikacji miejskiej i do hoteli.

Do Peru i Brazylii z owocem guanabana (Annona muricata) odkrytym w dżungli przez Indian z plemienia Ashaninka, którym leczyli wiele różnych chorób. Są badania potwierdzające, że guanabana leczy nowotwory i hamuje wzrost komórek rakowych.

W Indonezji spotkamy się z niezwykłym owocem salak, który wygląda jak jajko w wężowej skórze. Zatrzymamy się też na plantacji na Hawajach, żeby zobaczyć jak rosną i dojrzewają ananasy. Skoczymy też do Wielkiego Jabłka, czyli do Nowego Jorku na spotkanie z owocami pewnej współpracy.

Będą dwie niedzielne siłownie umysłowe z nagrodami 😊 Program III Polskiego Radia, godz. 11.00 – 13.00, do usłyszenia!

Zobacz galerię fotografii z owocami z całego świata.

Delikatna, kremowa papaja, która dla Indian jest też źródłem lekarstw na różne dolegliwości, Meksyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *