002 Najlepsze owoce świata

            Najlepsze czereśnie jadłam na Tasmanii, najsłodsze ananasy można zjeść na Borneo, w Peru i na Hawajach, najsmaczniejsze banany znalazłam w Kolumbii i Brazylii, ale najlepsze na świecie truskawki są tylko w Polsce!

            Zapraszam dzisiaj na wydanie owocowe, w którym opowiem o niezwykłych owocach, jakie spotkałam podczas podróży po świecie. Zajrzymy do Malezji, Tajlandii i Birmy z  durianem, który ma tak odrażający zapach, że prawo zabrania wnoszenia go do komunikacji miejskiej i do hoteli.

Do Peru i Brazylii z owocem guanabana (Annona muricata) odkrytym w dżungli przez Indian z plemienia Ashaninka, którym leczyli wiele różnych chorób. Są badania potwierdzające, że guanabana leczy nowotwory i hamuje wzrost komórek rakowych.

W Indonezji spotkamy się z niezwykłym owocem salak, który wygląda jak jajko w wężowej skórze. Zatrzymamy się też na plantacji na Hawajach, żeby zobaczyć jak rosną i dojrzewają ananasy. Skoczymy też do Wielkiego Jabłka, czyli do Nowego Jorku na spotkanie z owocami pewnej współpracy.

Będą dwie niedzielne siłownie umysłowe z nagrodami 😊 Program III Polskiego Radia, godz. 11.00 – 13.00, do usłyszenia!

Zobacz galerię fotografii z owocami z całego świata.

Delikatna, kremowa papaja, która dla Indian jest też źródłem lekarstw na różne dolegliwości, Meksyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *